Mūsų istorija – pasakoja Doris Wenz

Pirmasis „namų angelas“ buvo mano tėvo slaugytoja lenkė, o dabar savo patirtimi ir žiniomis mes dalinamės su visomis šeimomis, kurios atsidūrė panašioje situacijoje ir kurioms reikalinga pagalba.

Mano vyras laikraštyje aptiko skelbimą, kuriame Vokietijoje gyvenanti lenkė siūlė pagalbą. Paskambinus skelbime nurodytu telefono numeriu mums buvo pažadėtos gerai vokiškai kalbančios moters paslaugos, jeigu sumokėsime 1200,00 DM tarpininkavimo mokestį. Moteriai turėjo būti mokamas 1000,00 DM mėnesinis atlyginimas. Tikėdamas, kad rado tinkamą pagalbą, mano vyras išvyko į Berlyną, iki kurio yra nuo mūsų 500 km.

Patikimo slaugytojo paieškos

 

Automobilių stovėjimo aikštelėje paskubomis įvyko tarpininkavimo mokesčio „perdavimas“ ir pažadėtos moters „priėmimas“. Tarpininkė, tik gavusi pinigus, tuojau pat dingo, o mano vyras liko vienas su moterimi. Deja, jis greit įsitikino, kad jos vokiečių kalbos žinias jokiu būdu nepavadinsi geromis, vokiškai ji suprato ir galėjo pasakyti vos kelis žodžius. Kitą dieną už mūsų pinigus moteris grįžo į Lenkiją. Kita moteris iš pradžių teikė daugiau vilčių, tačiau po poros savaičių paaiškėja, kad ji turėjo problemų dėl alkoholio. Tokiu būdu žlugo keli bandymai rasti tinkamą slaugytoją pagal laikraščiuose nurodytus telefono numerius.

Nepaisant daugelio nesėkmių mums buvo aišku, kad mano tėvo į slaugos namus neatiduosime. Aš norėjau suteikti jam galimybę praleisti paskutinius gyvenimo metus jam pažįstamoje ir įprastoje aplinkoje, būtent savo šeimos rate. Kasdieniai ritualai, pavyzdžiui, guldymas į lovą padedant mamo mamai, rodė, kaip jam buvo malonu, kad jis buvo slaugomas namuose. Abu tėvai galėjo ramiai užbaigto dieną ir eiti miegoti. Ramybe, kantrybe ir gerai pažįstamais žodžiais man pavykdavo ir naktį nuraminti kartais besigąsdinantį tėvą. Tik po to, kai susisiekėme su lenkų tarpininke iš Nowogardo, viskas pasikeitė į gerąją pusę ir mes gavome gerą slaugytoją iš Lenkijos.

Mano sūnus, kuris studijavo teisę, davė man netrukus suprasti, kad jis yra kategoriškai prieš tai, kad moteris būtų įdarbinta nelegaliai.

Todėl jis ėmė ieškoti galimybių įdarbinti ją Vokietijoje legaliai. Po to, kai jis tokią galimybę rado ir mes tinkamai užregistravome mūsų slaugytoją iš Lenkijos, mums pavyko pagaliau sulaukti meilės kupinos paramos slaugant ir prižiūrint mano tėvą.

Po to sekė kitų šeimų paklausimai, kurioms taip pat reikėjo paramos ir kurios ieškojo tinkamo slaugos darbuotojo, ir taip atsirado bendrovė Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH.

Doris WenzDoris Wenz