<
Schliessen
Schliessen
headerImages.0.alternative

Apie mus

mūsų asmeninė istorija, mūsų vertybės

Hausengel yra šeimos verslas. Nuo 2005 m. sėkmingai tarpininkauja ir pasiūlo tik atrinktus ir patikrintus užsakymus slaugytojams. Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad sėkmingais galime tapti, tik dirbdami iš širdies. Savo asmeninės patirties dėka mes žinome, kad mums sekasi tik tuo atveju, jei  savo kasdeininiame darbe pirmiausiai vadovaujamės nuoširdumu.

„Viskuo pasirūpinta“ yra mūsų devizas. Tačiau šis devizas skirtas ne tik žmonėms, kuriems reikalinga priežiūra. Tai taip pat sąlyga, kurios mes laikomės dirbdami su slaugytojais. Mes esame profesionalių ir patyrusių konsultantų komanda. Mes padedame franšizės gavėjams atlikti reikiamus formalumus. Mes siekiame suteikti saugumo jausmą, siūlydami slaugytojams aiškias ir skaidrias sutarties sąlygas, sveikatos draudimą, nelaimingų atsitikimų draudimą bei civilinės atsakomybės draudimą. Mes priskiriame slaugytojams asmeninį konsultantą, kuris seka visus procesus, užtikrina komfortą ir palaiko įvairiose situacijose. Mūsų verslo kūrimo pagrindas buvo asmeninė patirtis ir sava istorija. Būtent todėl su savo klientais ir slaugytojais elgiamės pagarbiai, oriai ir nuoširdžiai.

Hausengel – mūsų koncepcija, mūsų istorija

Viskas prasidėjo nuo to, kad mano tėtis susirgo demencija. Kaip ir daugybė kitų šeimų susidūrėme su iššūkiu, kaip organizuoti orią priežiūrą ir slaugą patikimoje namų aplinkoje.

Mūsų asmeninė patirtis mus motyvavo savo patirtį ir žinias perduoti kitoms šeimoms, kurios panašioje situacijoje ieškojo nuoširdžios ir apmokamos pagalbos – taip ir buvo sukurta Hausengel įmonių grupė. Hausengel koncepcija niekada nebuvo tik verslo modelis, bet visada labai asmeniškas ir nuoširdus reikalas.

Mes visi kartu esame įsipareigoję užtikrinti slaugą ir pagalbą žmonėms, kuriems jos reikia, kad jie galėtų toliau gyventi jiems artimoje aplinkoje.

Jūsų Doris Wenz

 

Mūsų filosofija
»Žmonių, kuriems reikalinga slauga ir priežiūra Vokietijoje pagrindinio principo „ambulatoriškai“ prieš „stacionariai“ įgyvendinimas yra vienas didžiausių iššūkių mūsų visuomenei. Priežiūra ir slauga namuose, teikiama patikimo, turinčio patirtį ir kvalifikaciją, slaugytojo yra sprendimas ir ateitis. Mūsų tikslas yra suteikti žmonėms, kuriems reikia priežiūros, tokią slaugą ir priežiūrą, kokios jiems iš tikrųjų reikia, ir kad jie galėtų gyventi jiems pažįstamoje aplinkoje“.
Simon Wenz, Steigėjas ir generalinis direktorius Hausengel Holding AG

Mūsų istorija – pasakoja Doris Wenz

Doris Wenz

Viskas prasidėjo 1995 metų rudenį

Pirmasis namų angelas mano tėčiui buvo slaugytoja iš Lenkijos. Dabar perduodame savo patirtį ir žinias visoms šeimoms, atsidūrusioms panašioje situacijoje  ir kuriems reikalinga pagalba.

Nuo 1995 metų spalio mėnesio mano tėtis, kuriam buvo 75 metais, tapo užmaršus. Iki tol prižiūrėjo mamą, kuri buvo patyrusi insultą. Kad galėčiau padėti savo tėčiui, paprašiau savo darbdavio pusmečio atostogų. Labai greitai paaiškėjo, kad mano tėtis susirgo demencija ir jam pačiam reikėjo pagalbos.

Mano tėčio slauga

Beveik pusmetį trukusios atostogos užsitęsė iki 10 metų, tada aš nusprendžiau atsisakyti profesijos ir perimti savo tėvų globą. Mano sutuoktinis ir sūnus Simonas mane palaikė kaip tik galėjo. Tačiau laikas kai mano sutuoktiniui teko vykti į komandiruotes į užsienio šalis, buvo ypač sunkus, nes nei artimieji, nei giminės negalėjo padėti. Tai, kad mano sūnus turėjo mesti mokslus, tam, kad palaikytų savo senelius, ir mane, buvo tai, kas mane labiausiai slėgė.

Pirmoji patirtis su slaugytoja iš Lenkijos

Iš pažįstamų sužinojome, kad pagalbai šeimoje galima pasikviesti slaugytojus iš Lenkijos.

Slegiami sunkumų ryžomės šiam eksperimentui, pradžia buvo tikrai sunki. Jaunas slaugytojas, kuris turėjo pirmas išbandyti savo jėgas pas mus, nesusidorojo su situacija, negalėdavo nuvesti mano tėvo į tualetą. Ir susikalbėti su juo buvo labai sunku. Antrasis bandymas buvo ne ką geresnis, nes mano tėvas ir mama tiesiog bijojo naujos slaugytojos.

Po tokių liūdinančių bandymų norėjome dar kartą pabandyti ieškoti pagalbos giminaičių ir pažįstamų tarpe, tačiau, deja, mums ir vėl nepasisekė.

Mano sutuoktinis laikraštyje perskaitė skelbimą, kuriame Vokietijoje gyvenanti lenkė siūlė pagalbą. Paskambinus skelbime nurodytu telefono numeriu mums buvo pažadėtos gerai vokiškai kalbančios moters paslaugos, jeigu sumokėsime 1200,00 DM tarpininkavimo mokestį. Moteriai turėjo būti mokamas 1000,00 DM mėnesinis atlyginimas. Tikėdami, kad radome tinkamą pagalbą, mano vyras šiuo tikslu išvyko į Berlyną, iki kurio nuo mūsų namų yra 500 km.

Patikimo slaugytojo paieška

Automobilių stovėjimo aikštelėje paskubomis įvyko tarpininkavimo mokesčio „perdavimas“ ir pažadėtos moters „priėmimas“. Tarpininkė, tik gavusi pinigus, tuojau pat dingo, o mano vyras liko vienas su moterimi. Deja, jis greitai įsitikino, kad jos vokiečių kalbos žinių jokiu būdu nepavadinsi geromis, vokiškai ji suprato ir galėjo pasakyti vos kelis žodžius. Kitą dieną už mūsų pinigus moteris grįžo į Lenkiją.

Kita moteris iš pradžių teikė daugiau vilčių, tačiau po poros savaičių paaiškėjo, kad ji turėjo problemų dėl alkoholio. Tokiu būdu žlugo keli bandymai rasti tinkamą slaugytoją pagal laikraščiuose nurodytus telefono numerius.

Nepaisant daugelio nesėkmių mums buvo aišku, kad mano tėvo į slaugos namus neatiduosime. Aš norėjau suteikti jam galimybę praleisti paskutinius gyvenimo metus jam pažįstamoje ir įprastoje aplinkoje, būtent savo šeimos rate. Kasdieniai ritualai, pavyzdžiui, guldymas į lovą, padedant mano mamai, rodė, kaip jam buvo malonu, kad jis buvo slaugomas namuose. Abu tėvai galėjo ramiai užbaigti dieną ir eiti miegoti. Ramybe, kantrybe ir gerai pažįstamais žodžiais man pavykdavo ir naktį nuraminti kartais labai išsigandusį tėvą. Tik po to, kai susisiekėme su lenkų tarpininke iš Nowogardo, viskas pasikeitė į gerąją pusę ir mes gavome gerą slaugytoją iš Lenkijos.

Mano sūnus, kuris studijavo teisę, man leido suprasti, kad jis yra kategoriškai prieš tai, kad moteris dirbtų nelegaliai.

Todėl jis ėmė ieškoti galimybių įdarbinti ją Vokietijoje legaliai. Po to, kai jis tokią galimybę rado ir mes tinkamai užregistravome mūsų slaugytoją iš Lenkijos, mums pavyko pagaliau sulaukti meilės kupinos paramos slaugant ir prižiūrint mano tėvą.

Po to sulaukėme kitų šeimų užklausų, kurioms taip pat reikėjo paramos ir kurios ieškojo tinkamo slaugos darbuotojo. Ir taip atsirado firma Hausengel.

Doris Wenz

Hausengel yra tarptautinė firma. Be centrinio biuro Vokietijoje, mūsų atstovybės yra Lenkijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Rumunijoje.