<
Schliessen
Schliessen
headerImages.0.alternative

Mokesčiai ir draudimas

Jei dirbate Vokietijoje ir gaunate ten pajamas, reikia jas pateikti Vokietijos mokesčių inspekcijai. Tuo pasirūpina firma Hausengel. Slaugytojams nereikia jaudintis, kokius dokumentus pateikti ir kada. Hausengel informuoja apie visus reikalingus dokumentus ir pateikia juos atitinkamoms institucijoms. Mokesčių apskaita, kurią vykdome bendradarbiaudami, apima Vokietijos mokesčių deklaracijos parengimą ir pateikimą. Mokesčių deklaracijoje atsižvelgiama į:

  • Gautos pajamos, dirbant su individualios veiklos pažyma, bendradarbiaujant su firma Hausengel
  • Pajamos iš gimtosios šalies ir užsienio (pvz., darbo pajamos dirbant pagal darbo sutartį, pensija, bedarbio pašalpa)
  • Pajamos iš gimtosios šalies ir užsienio (pvz., pajamos iš verslo, pajamos už nuosavybę, nuomos pajamos)

Mokesčiai Vokietijoje

Jei dirbate Vokietijoje pagal individualios veiklos  pažymėjimą, jūs privalote apateikti pajamų deklaraciją Vokietijos mokesčių inspekcijai. Mokesčių sąskaitose turėtų būti nurodomos visos pajamos, įgytos  ES šaliyse. Net jei iš individualios veiklos negavome pajamų, turėtume tai nurodyti mokesčių deklaracijoje ir informuoti mokesčių inspekciją. Mokesčių deklaracijos nepateikimas yra susijęs su atitinkamomis pasekmėmis. Deklaracijos pateikimo terminas už praėjusius kalendorinius metus yra liepos 31 d. Mūsų specialistai iš mokesčių departamento pasirūpins, kad Jūsų dokumentai būtų laiku pateikti mokesčių inspekcijai. Po mokesčių deklaravimo mokesčių inspekcija pateikia mokesčių sąskaitą mokėtinai mokesčių sumai.

Neapmokestinama pajamų mokesčio riba kinta kasmet. 2022 ji sudarė 10.347 Eur,  2023 metais ši suma buvo 10.908 Eur. 2024 metams ši suma yra 11.604 Eur. Smulkių verslininkų PVM riba yra 22 000 eurų, čia atsižvelgiama tik į gautas pajamas, dirbant per Hausengel.

Mokesčiai gimtojoje šalyje

Dirbant su individualios veiklos pažyma, rekomenduojama patiems slaugytojams susimokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas Lietuvoje. Šiuo metu PSD įmoka lygi 6,98 proc. nuo MMA (minimalaus mėnesinio atlyginimo) t.y. 64,50 Eur (924 x 6,98 proc.).

Draudimai

Visi slaugytojai tol, kol dirba Vokietijoje yra apdrausti. Į franšizės paketą įeina šie draudimo polisai:

  • Privatus sveikatos draudimas – perima ekstremalias situacijas ir ūmių ligų gydymo išlaidas (pvz., dantų skausmas, kaulų lūžiai)
  • Civilinės atsakomybės draudimas – apsaugo Jus nuo visų piniginių nuostolių, atsirandančių dėl kūno sužalojimo arba turto sugadinimo. Draudimas kompensuoja žalą, jei nuostolis yra didesnis nei 100 eurų.
  • BGW-profsąjungų draudimas – profsąjungų draudimas, sutrumpintai BGW, yra įstatymų nustatyta nelaimingų atsitikimų draudimo įmonė, atsakinga už Jus kaip slaugytoją. Žalos  atveju „BGW“ garantuoja optimalų gydymą ir tinkamą kompensaciją bei užtikrina, kad vėl galėsite dalyvauti profesiniame ir socialiniame gyvenime.

Papildomai mes galime Jus pakonsultuoti dėl draudimų Jūsų gimtojoje šalyje. Jei turite klausimų dėl papildomo draudimo pasiūlymo, susisiekite su savo asmeniniu konsultantu, kuris mielai Jums padės.