Schliessen
Schliessen
slaugytoja ir slaugomas asmuo

Slaugytojų darbų spektras

Senjorų slauga Vokietijoje yra tokia sritis, kuri nuolat tobulėja. Slaugytojo darbas yra labai sudėtingas, bet tuo pačiu teikia didelį profesinį pasitenkinimą. Pasiūlymai slaugytojams yra skirtingi ir kiekvienas slaugytojas gali pasirinkti tinkama vietą, kuri atitinka jo nuostatas ir profesinę kvalifikaciją. Kaip atrodo slaugytojo darbas Vokietijoje?

Kokie pagrindiniai slaugytojo darbai ir uždaviniai? Kaip galima įsidarbinti slaugytoja Vokietijoje? Atsakymus į visus šiuos klausimus rasite žemiau.

Vyresnio amžiaus slaugytojų priežiūros užduotys

Slaugytojas organizuoja asmens, kuriam reikalinga priežiūra, kasdienybę. Pagrindinė slaugytojų užduotis yra rūpintis asmeniu, kuriam reikalinga priežiūra. Slaugytojų pareigos gali skirtis priklausomai nuo konkretaus atvejo, tačiau iš esmės jie atlieka veiklą, kurią atliktų slaugomo asmens giminaitis. Jo atsakomybė apibrėžiama sutartimi. Darbo dienos eigą  savarankiškai dirbantys asmenys gali planuoti individualiai.

Senjorų slauga namų aplinkoje apima:

  • Pagalbą ir paramą kasdieninėje veikloje (pvz., prausiantis, apsirengiant, nusirengiant)
  • Namų ūkio vedimą, namų ūkio darbus (pvz., valymas, tvarkymas)
  • Pagalbą apsiperkant
  • Maisto gaminimą
  • Laisvalaikio organizavimą - pokalbiai tokiomis temomis, kuriomis domisi slaugomas asmuo, tai kas sukelia prisiminimus, bendras skaitymas ar skaitymas garsiai, kryžiažodžių sprendimas, muzikos klausymas/dainavimas, rankdarbiai, pasivaikščiojimai ir dar daug visko
  • Palydėjimus pas gydytojus
  • Pagalbą priežiūroje

Dėl atskirų darbų slaugos ir priežiūros srityje taip pat galima individualiai susitarti.

Slaugytojo dienotvarkė

Slaugytojo dienotvarkė kiekvienoje šeimoje nėra vienoda. Dažniausiai tai priklauso nuo slaugomų žmonių ir šeimos narių sveikatos būklės. Tačiau šis darbas yra glaudžiai susijęs su rutina, suteikiančia slaugomam asmeniui saugumo jausmą. Kaip pavyzdį pateikiame ponios Dorotos, slaugytojos, dirbusios su Hausengel nuo 2012 m., dienotvarkę. Slaugomų asmenų poreikiai yra skirtingi, dėl to skiriasi ir dienos rutina kiekvienoje šeimoje. Visą interviu su ponia Dorota skaitykite čia.