10 apsaugos nuo koronaviruso priemonių

Kad slaugytojai ir šeimos kartu jaustųsi saugiau

 1. Mes padedame mūsų slaugytojams pasirūpinti saugiu atvykimu iš tėvynės iki paskirties vietos Vokietijoje, laikantis galiojančių saugumo ir higienos reikalavimų.   
 2. Siekiant suteikti kiek įmanoma daugiau saugumo, prisidedame prie mūsų slaugos ir priežiūros specialistų skiepijimo organizavimo.
 3. Hausengel slaugytojai imasi visų higienos ir apsaugos priemonių, kaip tai numato teisiniai reikalavimai, kurie pateikiami per mūsų franšizės sistemą bei  mūsų specialiai apmokytų darbuotojų pagalba.
 4. Visi Hausengel slaugytojai reguliariai yra informuojami gimtąja kalba, tame tarpe ir  lietuvių kalba,  bei apmokomi tokiomis temomis: 
  • Atvykimo į Vokietiją bei galiojančios karantino prievolės
  • Apsaugos nuo virusinių infekcijų higienos bei elgesio priemonės
  • Apsauginių kaukių naudojimas
  • Elgsena slaugos procese
  • Elgsena, kilus įtarimui dėl užsikrėtimo
  • Bendri teisiniai nuostatai ir reikalavimai
  • Aktuali kasdieninė informacija iš RKI, Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, mūsų asociacijų bei PSO.
 1. Prieš kelionę visi Hausengel slaugytojai yra aprūpinami apsauginėmis veido kaukėmis. Atvykimas ir išvykimas yra reglamentuojamas griežto teisinių  elgesio ir higienos reikalavimų laikymosi.
 2. Kitos papildomos priemonės, kaip pavyzdžiui koronaviruso testas prieš išvykimą, gali būti aptariamos su slaugytojais kiekvienu konkrečiu atveju.
 3. Esant nenumatytai situacijai mūsų franšizės gavėjai bei užsakovai gali su mumis susisiekti telefonu 24 valandas 7 dienas per savaitę. Mūsų slaugytojai papildomai gali naudotis mūsų WhatsApp servisu.
 4. Esant poreikiui, Hausengel teikia tarpininkavimo paslaugas šeimoms bei slaugytojams, komunikuojant su sveikatos apsaugos įstaigomis bei kitomis institucijomis.
 5. Visi  Hausengel slaugytojai yra apdrausti sveikatos draudimu, kuris galioja ir užsikrėtimo koronavirusine infekcija atveju.
 6. Jei užsakovas pageidautų papildomų priemonių savo namų aplinkoje įgyvendinimo,  Hausengel mielai padės, kad tokie susitarimai tarp abiejų šalių būtų tinkamai raštiškai įforminti.
Korona viruso aktualijos
Aktuali informacija slaugytojams
Daugiau informacijos

Slaugytojų vakcinacija nuo korona viruso

Šiuo metu prioritetine tvarka vakcinuojami vyresni žmonės bei žmonės, sergantys tam tikromis ligomis, kadangi jie yra priskiriami aukštos rizikos grupei  korona viruso atveju  ir apsauga jiems yra...

Kelionių ribojimai atvykstantiems iš viruso mutacijų regionų: Kas galioja?

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą bei mažinti viruso mutacijų atvejų skaičių, nuolat yra atnaujinami ribojimai atvykstantiems į Vokietiją. Atvykstantiems iš Europos sąjungos šalių narių iki vakar...

Nauji reikalavimai keliaujantiems į Vokietiją

Nuo 2020 metų sausio 24 dienos įsigaliojo nauji reikalavimai keliaujantiems, kurie atvyksta iš taip vadinamų didelės rizikos regionų į Vokietiją. Didelės rizikos regionų kategorijai yra priskiriami...

Merkblatt und Aussteigekarte im Zusammenhang mit dem Coronavirus


Reikalavimai atvykstantiems į Vokietiją, susiję su koronavirusu SARS-CoV-2 / COVID-19

Paskelbta: 26.01.2021

Atvykstantiems į Vokietiją galioja nuotolinės atvykimo registracijos, neigiamo koronaviruso testo (testavimo) prievolės bei atitinkami karantino reikalavimai konkrečioje federalinėje žemėje.

 • Jei Jūs atvykstate į Vokietijos respubliką sausumos, vandens ar oro keliu iš  užsienio, ir per paskutines 10 dienų iki atvykimo buvote apsistoję rizikos regionui priskiriamoje šalyje, ne ilgiau nei per 48 valandas nuo atvykimo privalote gauti neigiamo testo patvirtinimą  ir pateikti jį priskirtai institucijai, jei per 10 dienų nuo atvykimo to būtų pareikalauta. Be abejo, tai gali būti ir testas, kuris Jums buvo atliktas prieš kelionę (atvykstant ne senesnis nei 48 valandų). Patvirtinimu laikomas gydytojo išduotas pažymėjimas arba testo rezultatas, rodantis neigiamą koronaviruso SARS-CoV-2 infekcijos nustatymą.
 • Rizikos regionu  laikoma valstybė arba regionas, esantis ne Vokietijos respublikos ribose, kuriame arba kuriuose atvykimo į Vokietijos respubliką metu yra didelė rizika užsikrėsti koronavirusine SARS-CoV-2 infekcija. Robert Koch institutas nuolat atnaujina rizikos regionų sąrašą, kurį rasite adresu: https://www.rki.de/covid-19-risikogebiete
 • Nurodytos prievolės galioja remiantis valstybės įstatymų nuostatomis pagal § 32 punktą 1 kartu su § 30 pastraipa 1 punktas 2 apsaugos nuo infekcijų įstatyme. Pažeidimai gali būti traktuojami kaip  administracinis teisės pažeidimas , taikant baudą iki 25 000 Eur.
 • Jūs taip pat privalote pranešti apie  savo apsistojimo adresą  federalinėje žemėje tame regione atsakingai sveikatos priežiūros institucijai. Dar prieš atvykstant į šalį, privalote užsiregistruoti www.einreiseanmeldung.de bei šios registracijos patvirtinimą pateikti įvažiavimo metu. Šį patvirtinimą patikrins Jūsų vežėjas ir, jei reikia, federalinė policija, vykdydama įvažiavimo į šalį kontrolę; be to federalinė policija vykdo patikrinimus  kaip pasienio policija (pvz. atvykimo sausumos keliu atvejais). Mes mielai Jums padėsime atlikti nuotolinę atvykimo į šalį registraciją.

10.10.2021: Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu laikomos aukštos rizikos regionais.

 • Jei Jūs atvykstate iš šalies, kurioje fiksuojama ypatingai didelė rizika  užsikrėsti SARS-CoV-2 infekcija, privalote atlikti testą  būtinai prieš išvykimą. Tokiu atveju testo po atvykimo į šalį nepakanka, kadangi atvykimo metu, atitinkamoms institucijoms arba pareigūnams vykdant sienų kontrolę pareikalavus, Jūs negalite pateikti  neigiamo testo įrodymo. Naudojantis transporto įmonės paslaugomis (autobusas, lėktuvas, traukinys etc.)  neigiamo testo įrodymą turėtumėte pateikti dar prieš kelionę ar kelionei prasidedant. Labai aukštos rizikos regionais yra laikomi tie, kuriuose dėl viruso mutacijų plitimo arba dėl labai didelio užsikrėtimo atvejų skaičiaus kyla ypatingai didelė rizika viruso plitimui. Šių regionų sąrašas taip pat pateikiamas  internetiniame  Robert Koch instituto puslapyje ir yra nuolat atnaujinamas.
 • Atvykimas iš taip vadinamų viruso mutacijų paveiktų regionų šiuo metu yra stipriai ribojamas, tačiau slaugytojams, kaip sistemai reikšmingos profesijų grupės atstovams, laikantis griežtų sąlygų vis dar yra įmanomas. Net ir tokiais atvejais prieš kelionę  turi būti pateikiamas neigiamas testo rezultatas. Taip pat turi būti pateikiamas  nuotolinės atvykimo registracijos patvirtinimas, o  taip  pat buvimo Vokietijoje pobūdžio bei trukmės pagrindimas (čia pakanka pateikti paslaugų teikimo sutarties tarp slaugytojo ir užsakovo). Nuo vasario  17 dienos 0:00 val sistemai reikšmingos grupės sezoniniai darbuotojai privalo turėti oficialų darbdavio apskrities institucijos patvirtinimą dėl galimybės įvažiuoti. Daugiau informacijos šia tema gausite artimiausiu metu. Šiuo metu viruso mutacijų paliestomis šalimis laikoma Čekija, Austrijos Tirolio žemė ir Slovakija. Kelionė per Austriją be sustojimo (tranzitu) šiuo metu leidžiama be apribojimų. Tačiau reikėtų įvertinti galimo užtrukimo pasienyje laiką.
 • Karantino prievolės  taisykles reglamentuoja federalinės žemės savo nuožiūra. Todėl rekomenduojame konkrečios federalinės žemės internetiniame puslapyje (t.y. žemės į kurią vykstate ir ketinate apsistoti) pasidomėti, kokios konkrečios karantino taisyklės ten galioja. Daugeliu atvejų Jums yra taikoma karantino išimtis, kadangi Jūs galite atvykti tik su neigiamu testo rezultatu  arba privalote jį pasidaryti per 48 valandas nuo įvažiavimo į šalį.
 • Net ir esant neigiamam testo rezultatui, privalote nedelsiant informuoti  atitinkamą Sveikatos priežiūros instituciją, jei per 14 dienų nuo Jūsų atvykimo pasireiškė  tipiniai simptomai (dusulys, besikartojantis kosulys, karščiavimas arba skonio ar kvapo pojūčio praradimas), būdingi koronavirusinei SARS-CoV-2 infekcijai.

 

Šie duomenys yra paremti  2021.01.13 dienos informacija. Bet kuriuo metu informacija gali būti atnaujinama. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į kiekvienos šalies specifinius reikalavimus bei atitinkamos sveikatos priežiūros institucijos reikalavimus prieš kelionę. Informacijos taip pat galite rasti  Užsienio reikalų ministerijos internetiniame puslapyje arba Jūsų šalies skelbiamose rekomendacijose keliaujantiems.

Šaltinis: Federalinė sveikatos ministerija

Ką Jums reikia žinoti prieš išvykstant

 

 

Apsaugos nuo virusinių infekcijų veiksmų ir higienos priemonės

Korona viruso išplitimas šiuo metu yra ypatingai aktuali tema viešojoje erdvėje, todėl šiek tiek informacijos šia tema norime suteikti ir mes. Mūsų nuomone, svarbiausia yra konstruktyvūs, situacijai adekvatūs ir pamatuoti veiksmai.

Rekomenduojame laikytis tam tikrų higienos taisyklių, siekiant apsisaugoti nuo virusinių infekcijų (ne tik korona viruso):

Plauti rankas ir mažiau liesti veidą

Virusai dažnai pernešami per rankas (pvz. sveikinantis). Tokiu būdu sukėlėjai per kontaktą su akimis, nosimi ar burna patenka ant gleivinių, ir taip virusas patenka į organizmą. Būtent todėl dažnas ir kruopštus rankų plovimas laikomas svarbia apsaugine priemone, saugančia nuo virusinių infekcijų. Tuo tikslu rankas reikėtų kruopščiai plauti muilu apie 30 sekundžių, įskaitant ir tarpupirščių plovimą. Tuo pačiu reikėtų vengti rankomis liesti veidą, trinti akis, nosį bei burną.

Higieniškas kosėjimas ir čiaudėjimas

Kadangi rankų higiena saugantis nuo virusų yra ypatingai svarbus aspektas, lygiai taip pat svarbu čiaudint ir kosėjant tai daryti ne į ranką, o į alkūnę. Be to, čiaudint ir kosėjant svarbu laikytis atstumo nuo aplinkui esančių žmonių. Panaudotas popierines servetėles reikėtų tinkamai išmesti, o po jų panaudojimo vėl kruopščiai nusiplauti rankas.

Simptomų stebėjimas ir buvimas namuose susirgus

Pagrindiniai simptomai, rodantys beprasidedantį virusinį susirgimą, yra staigiai kylanti temperatūra, bloga bendra savijauta, kosulys ir raumenų skausmas. Pasireiškus šiems simptomams yra būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Siekiant greičiau pasveikti ir virusu neapkrėsti aplinkinių, sergant tiek gripu, tiek ir kitais virusiniais susirgimais, visuomet reikėtų gydytis namuose. Taip pat reikėtų vengti, kiek tai yra įmanoma artimo kontakto su šeimos nariais ar aplinkiniais, kad apsaugotume juos nuo virusinės infekcijos.

Reguliarus uždarų patalpų vėdinimas

Siekiant sunaikinti ar sumažinti virusų kiekį uždarose patalpose, kai burnos ir nosies gleivinė yra išsausėjusi ir gali lengvai „pasigauti“ virusą, rekomenduojama keletą kartų per dieną bent dešimt minučių vėdinti patalpas.

Atsargumo priemonės & COVID-19 prevencija

Šiame video mes Jums parodysime atsargumo ir prevencines priemones prieš korona virusą.

 

Apsauginių veido kaukių naudojimo rekomendacijos

Nuo 2020 m. balandžio 27 dienos visoje Vokietijoje  apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešajame transporte bei parduotuvėse yra privalomas. Pakanka ir savo gamybos veido kaukės, o taip pat skaros ar šaliko,  kuris pilnai uždengia burnos ir nosies sritį. Griežtas rekomenduojamų higienos taisyklių laikymasis  vis dar yra pats efektyviausias būdas nuo galimo užsikrėtimo. Todėl apsauginės kaukės turėtų būti naudojamos kaip papildoma apsaugos priemonė. Yra įvairių apsauginių kaukių rūšių.

Viešose vietose (apsiperkant, viešajame transporte) yra būtina dėvėti medicininę veido kaukę (FFP2 arba medicininę).
 

 

Teisingas apsauginių kaukių dėvėjimas

Medicininės apsauginės  burnos-nosies kaukės (MMN), kitaip vadinamos chirurginės  (OP) kaukės:  Paprastai šios rūšies kaukės naudojamos medicinos srityse, tokiose kaip  gydytojų kabinetai, klinikos arba slaugos įstaigos. Dėvima tokia kaukė apsaugo nuo ją dėvinčio asmens  pasklidusių seilių arba  su iškvepiamu oru pasklindančių  mažų lašelių ir apsaugo artimoje aplinkoje esančius kitus asmenis (kito asmens apsauga).

Respiratoriai (filtering face piece, FFP kaukės): Paprastai respiratoriai naudojami  tam tikroje darbinėje aplinkoje, kur ore gali būti tam tikrų sveikatai kenksmingų medžiagų. Šios kaukės sulaiko ir virusus, todėl respiratorių dėvintį asmenį gali apsaugoti nuo užsikrėtimo (asmeninė apsauga). Išskiriami trys FFP respiratorių saugos lygiai. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Robert-Koch-Institutas (RKI) medicininėje aplinkoje rekomenduoja ne mažesnį kaip 2 saugos lygį.

Burnos-nosies uždangalai (Community-Masken): Čia turima omenyje pvz. iš medžiagos pasiūtos savo gamybos kaukės. Nors jos neatlieka jokios moksliškai patvirtintos apsauginės funkcijos pačiam ją dėvinčiam asmeniui,  tačiau panašiai kaip dėvint medicinines kaukes, tokia apsauga prisideda prie to, kad būtų sumažinta rizika užsikrėsti  kitiems asmenims, sulaikant š aplinką pasklindančius lašelius (aplinkinių asmenų apsauga).

Daugiau informacijos apie įvairių rūšių kaukių apsaugines funkcijas bei jų apžvalgą  rasite pvz. Vaistų ir medicinos prietaisų instituto internetiniame puslapyje: bfarm.de 

Teisingas apsauginių kaukių dėvėjimas:

Apsauginė kaukė gerai apsaugoti gali tik tada, jei ji teisingai dėvima. Kaukę reikėtų užsidėti, atsižvelgiant į jos dėvėjimo instrukciją. Papildomai reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

 • Tą pačią kaukę gali dėvėti tik vienas asmuo.
 • Prieš užsidedant kaukę rekomenduojama kruopščiai nusiplauti rankas (ne trumpiau nei 20 - 30 sekundžių su muilu. Patarimas:  du kartus sudainuoti „Happy Birthday to you“ užtrunka tiek pat laiko, kiek reikėtų plauti rankas po tekančiu vandeniu).
 • Prieš užsidedant kaukę atkreipkite dėmesį į tai, kad ji dengtų veido sritį, apimančią nosį ir burną iki pat smakro bei kuo geriau priglustų veido šonuose.
 • Kaukės dėvėjimo metu venkite ją liesti ir traukti į šonus.
 • Kiek tai įmanoma, nusiimant kaukę venkite liesti jos išorinę pusę, nes būtent čia gali kauptis sukėlėjai. Suimkite kaukės šonuose esančius raištelius arba gumeles ir atsargiai nuimkite apsauginę kaukę.
 • Nusiėmus kaukę yra būtina nusiplauti rankas.

Pavyzdžių kaip teisingai užsidėti ir nusiimti kaukes nuorodos (RKI): spauskite čia.


Patarimai slaugytojams, dirbantiems Vokietijoje

Žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga, priklauso žmonių grupei, kuriuos rekomenduojama ypač saugoti. Vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems silpną imunitetą, ir žmonėms, sergantiems kitomis ligomis, užsikrėtimas korona virusu gali turėti  labai sunkių komplikacijų. Todėl svarbiausias prioritetas yra žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga. Tačiau daugelis Hausengel slaugytojų, kurie šiuo metu dirba Vokietijoje, yra susirūpinę dėl savo sveikatos, ir visgi tuo pačiu metu rūpinasi slaugomais asmenimis. Mes norime padėti mūsų slaugytojams iškilus  klausimams šia tema ir užtikrinti saugumą tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniškai. Norėdami suteikti Jums kiek įmanoma aktualiausią informaciją ir pagalbą, mes pateikiame svarbiausią informaciją apie tai, kaip saugotis nuo koronos viruso ir užtikrinti sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatą.

 • Mums svarbi Jūsų sveikata. Saugokite save ir aplinkinius, atsižvelgdami į elgesio ir higienos rekomendacijas.
 • Įsitikinkite, kad visi lankytojai taip pat laikosi atitinkamų higienos reikalavimų.
 • Paraginkite savo užsakovus pasirūpinti prekių  pristatymo paslauga arba tuo, kad artimieji patys perimtų prekių pristatymą, siekiant, kad Jūs, kaip slaugytojas, turėtumėte kuo mažiau kontaktų. Pvz., susitarkite dėl vietos, iš kur galėtumėte paimti į namus pristatytas prekes.
 • Jei tai įmanoma: neišvykite, bet pratęskite užsakymą. Mes suderinsime  visus formalumus. Apsaugokite save ir savo artimuosius būdami namuose ir nerizikuodami keliaujant. Visos kelionės metu dėvėkite FFP2 kaukę. Viešose vietose (apsiperkant, viešajame transporte) yra būtina dėvėti medicininę veido kaukę (FFP2 arba medicininę).
 • Sumažinkite asmeninius kontaktus iki minimumo: nelankykite viešų renginių ir venkite naudotis viešuoju transportu.
 • Nelaimingų atsitikimų, civilinės atsakomybės ir sveikatos draudimas Jums toliau galioja, kol dirbate. Tokiu būdu Jūs esate gerai apsaugoti. Draudimas galioja ir  ūmiems susirgimams su koronos virusu.
 • Dėl tarptautinio susisiekimo ribojimų galimas išvykimas yra pakankamai sudėtingas. Grįžimo į tėvynę atveju Jūs turėsite būti karantine bent dvi savaites.
 • Išsaugokite ramybę ir neleiskite kilti panikai. Likdami toliau tęsti slaugos užsakymą užsitikrinate didesnę apsaugą, nei išvykdami.

Jūsų teisingi veiksmai, esant užsikrėtimo įtarimui

 • Jei turėjote kontaktą su infekuotu asmeniu, prašome nedelsiant telefonu  kreiptis į gydymo įstaigą – net ir tuo atveju, jei nejaučiate jokių simptomų. Atitinkamą gydymo įstaigą Jūs galite rasti  Robert Koch Institut puslapyje: https://tools.rki.de/PLZTool/
 • Esant atitinkamiems simptomams ar grįžus iš rizikos zonoje esančių regionų prašome telefonu susisiekti su savo gydytoju arba greitąja pagalba telefonu 116 117. Savo gydytojui prašome išsamiai nusakyti savo simptomus, paminėti galimus kontaktus su infekuotais asmenimis arba informuoti apie lankymąsi rizikos zonos šalyse.
 • Būtina vengti kontakto su kitais asmenimis.
 • Kadangi nuo galimo užsikrėtimo iki pirmų ligos požymių pasireiškimo gali praeiti iki 14 dienų, prašome likti namuose arba dirbti iš namų, kol praeis šis laikotarpis.
 • Svarbu: prašome nedelsiant informuoti mus, kaip franšizės davėją, apie infekciją arba įtarimą dėl infekcijos, kad mes taip pat galėtume atitinkamai reaguoti!
Kokia tema Jus domina?
Prašome pasirinkti
Kaip man apsisaugoti?

Kaip man apsisaugoti?

 • Panašiai kaip ir gripo ar kito „įprasto“ peršalimo atvejais, priemonės, kurios padeda apsisaugoti, yra paprastos: čiaudėti arba kosėti į alkūnės linkį, dažnai plauti rankas, vengti rankos paspaudimų ir laikytis nuo kitų asmenų 1–2 metrų atstumo. „Infekcijų prevencija: 10 svarbiausių higienos patarimų“, kurią parengė Vokietijos nacionalinis sveikatos švietimo centras (BZGA).
 • Prašome maksimaliai apriboti savo socialinius kontaktus, nesusijusius su Jūsų priežiūros ir slaugymo veikla. Pagal galimybes apsiribokite bendravimu savo šeimos narių rate.
Ką man daryti, jei pajusiu ligos simptomus?

Ką man daryti, jei pajusiu ligos simptomus?

 • Šiuo metu taikomos ypatingos atsargos priemonės. Jei Jums pasireiškė ūminių kvėpavimo takų ligos simptomai, likite namuose ir nedelsdami informuokite asmens, kurį Jūs prižiūrite ir slaugote, šeimos narius. Tai reikia daryti ir „įprasto“ peršalimo atveju. Jei darbą Jums parūpino agentūra, nedelsdami informuokite ir agentūrą.
Ką man daryti, jei man pasireiškė tokie simptomai kaip kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas, sloga, galbūt ir viduriavimas?

Ką man daryti, jei man pasireiškė tokie simptomai kaip kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas, sloga, galbūt ir viduriavimas?

 • Telefonu susisiekite su gydytoju. Jei su savo namų gydytoju ar gydytoja susisiekti nepavyks, skambinkite visoje Vokietijoje veikiančia karštąja pacientų aptarnavimo linija telefonu 116 117. Daugelyje regionų veikia ir specialiosios karštosios linijos, informuojančios tik koronaviruso klausimais.
 • Apie savo simptomus prašome taip pat informuoti agentūrą, kuri parūpino Jums darbą ir (arba) Jūsų prižiūrimo ir slaugomo asmens šeimos narius. Agentūra / šeima gali padėti Jums susidūrus su kalbos sunkumais.
 • Svarbu: skubiu atveju – kaip, pavyzdžiui, prasidėjus ūminiam dusulio priepuoliui, – skambinkite bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. Reikia nedelsiant nutraukti priežiūros ir slaugos veiklą. Informuokite agentūrą ir (arba) Jūsų prižiūrimo ir slaugomo asmens šeimos narius, jie pasirūpins, kad iš Jūsų būtų perimta priežiūra ir (arba) slauga.
Objawy COVID-19 - co robić?
Ką man daryti, jei turėjau sąlytį su asmeniu, sergančiu COVID-19 infekcija, tačiau pats neturiu jokių ligos simptomų?

Ką man daryti, jei turėjau sąlytį su asmeniu, sergančiu COVID-19 infekcija, tačiau pats neturiu jokių ligos simptomų?

 • Nedelsdami telefonu informuokite Vokietijos nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (Gesundheitsamt). Jo darbuotojai aptars su Jumis, kaip toliau elgtis.
 • Kompetentingą Vokietijos nacionalinį visuomenės sveikatos centrą galite rasti Roberto Kocho instituto (Robert Koch-Institut, RKI) interneto svetainėje.
 • Jei lankėtės Roberto Kocho instituto rizikos grupei priskirtame regione arba Vokietijos regione, kuriame užregistruota ypač daug susirgimo atvejų, turėtumėte – net ir neturėdami būdingų ligos simptomų – vengti nereikalingo bendravimo ir pagal galimybę likti namuose. Kokie regionai yra priskirti rizikos grupei, Jūs sužinosite RKI interneto svetainėje.
 • Taip pat prašome informuoti agentūrą, kuri tarpininkavo Jums susirandant darbą, ir (arba) Jūsų prižiūrimo / slaugomo asmens šeimos narius. Agentūra / šeimos nariai galės Jums padėti susidūrus su kalbos sunkumais.
Ką man daryti, jei grįžus į tėvynę man bus nustatyta koronaviruso infekcija?

Ką man daryti, jei grįžus į tėvynę man bus nustatyta koronaviruso infekcija?

 • Sekite nurodymus, kurie tokiais atvejais galioja Jūsų tėvynėje.
 • Informuokite apie savo ligą agentūrą, kuri tarpininkavo surasdama Jums darbą Vokietijoje ir (arba) Vokietijoje prižiūrimo / slaugomo asmens šeimos narius.
Ar galiu užsikrėsti nuo žmonių, kuriuos slaugau?

Ar galiu užsikrėsti nuo žmonių, kuriuos slaugau?

 • Paprastai neįmanoma nuo slaugomų asmenų išlaikyti rekomenduojamą mažiausiai 1–2 metrų atstumą. Turint glaudų sąlyti su kitais asmenimis, pavojus užsikrėsti visada yra. Laikykitės bendrų taisyklių: čiaudėti arba kosėti į alkūnės linkį, reguliariai plauti rankas ir vengti rankos paspaudimų. Laikykitės 10-ties svarbiausių higienos patarimų. „Infekcijų prevencija: 10 svarbiausių higienos patarimų“.
Ar uždarytos sienos slaugytojams iš Lietuvos?

Ar uždarytos sienos slaugytojams iš Lietuvos?

 • Visiems, grįžusiems į Lietuvą iš užsienio, be kita ko, ir iš Vokietijos, privalomas 14 dienų namų karantinas. Prašome susipažinti su informacija apie atvykimo tvarką, pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje. Nuo 2020-03-23 nebėra tiesioginių reisų (oro linijos Lufthansa, Wizzair, Air Baltic ir Ryanair neribotam laikui nutraukė reguliarius reisus), tad belieka vienintelė susisiekimo priemonė – kasdien kursuojantis DFDS keltas iš Kylio į Klaipėdą.
Ar man taikoma karantino prievolė atvykus į Vokietiją?

Ar man taikoma karantino prievolė atvykus į Vokietiją?

Slaugytojams iš rytų Europos, kurie atvyksta į Vokietiją, slaugos darbų užsakymo tikslu, netaikoma dviejų savaičių karantino prievolė. Remiantis Federacinės sveikatos ministerijos pranešimu, šie slaugytojai priskiriami pagal §3 (1) 2. a  Musterverordnung :

§ 3 Namų karantino išimtys

Į (1) 1 iš  § 1 pastraipa 1 sakinys 1 neįtraukti asmenys

2. kurių veikla susijusi su nepertraukiamu paslaugų teikimu

a. būtinos funkcinės paslaugos sveikatos apsaugos srityje.

Europos komisija taip pat priskiria slaugytojus iš rytų Europos, kurie dirba Vokietijos privačiuose namų ūkiuose, prie sistemai svarbių asmenų: „Priežiūros personalas vyresniems asmenims“. Tokiu būdu atvykstantiems slaugytojams netaikoma karantino prievolė Vokietijoje.  Išvykimui į gimtąją šalį yra taikomos skirtingos taisyklės.

Ši informacija pagrįsta 2020-03-24 duomenimis. Kasdien gali pasirodyti naujų pakeitimų. Prašome sekti informaciją Vokietijos užsienio reikalų ministerijos (Auswärtiges Amt) interneto svetainėje arba atitinkamą Jūsų tėvynėje skelbiamą naujausią informaciją keliaujantiems.

Šaltinis: https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

Naudingos nuorodos

Rekomenduojame asmeniškai reguliariai domėtis informacija oficialiuose puslapiuose, kuriuose informacija yra nuolat atnaujinama.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija visuomenei:

http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/­informacija-visuomenei

 

URM konsulinė informacija:

https://keliauk.urm.lt/lt/

 

Užkrečiamų ligų ir AIDS centras:

http://www.ulac.lt/ligos/C/covid-19

 

Aktuali informacija anglų kalba:

https://www.who.int/emergencies/­diseases/­novel-coronavirus-2019

 

 

 

 

Čia pateikiama  10 svarbiausių higienos patarimų apžvalga, kurią galite parsisiųsti.
Pateikta Federacinio sveikatos švietimo centro (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung).
Šaltinis: https://www.infektionsschutz.de/­mediathek/­infografiken.html