Apsaugos nuo virusinių infekcijų veiksmų ir higienos priemonės

Korona viruso išplitimas šiuo metu yra ypatingai aktuali tema viešojoje erdvėje, todėl šiek tiek informacijos šia tema norime suteikti ir mes. Mūsų nuomone, svarbiausia yra konstruktyvūs, situacijai adekvatūs ir pamatuoti veiksmai.

Rekomenduojame laikytis tam tikrų higienos taisyklių, siekiant apsisaugoti nuo virusinių infekcijų (ne tik korona viruso):

Plauti rankas ir mažiau liesti veidą

Virusai dažnai pernešami per rankas (pvz. sveikinantis). Tokiu būdu sukėlėjai per kontaktą su akimis, nosimi ar burna patenka ant gleivinių, ir taip virusas patenka į organizmą. Būtent todėl dažnas ir kruopštus rankų plovimas laikomas svarbia apsaugine priemone, saugančia nuo virusinių infekcijų. Tuo tikslu rankas reikėtų kruopščiai plauti muilu apie 30 sekundžių, įskaitant ir tarpupirščių plovimą. Tuo pačiu reikėtų vengti rankomis liesti veidą, trinti akis, nosį bei burną.

Higieniškas kosėjimas ir čiaudėjimas

Kadangi rankų higiena saugantis nuo virusų yra ypatingai svarbus aspektas, lygiai taip pat svarbu čiaudint ir kosėjant tai daryti ne į ranką, o į alkūnę. Be to, čiaudint ir kosėjant svarbu laikytis atstumo nuo aplinkui esančių žmonių. Panaudotas popierines servetėles reikėtų tinkamai išmesti, o po jų panaudojimo vėl kruopščiai nusiplauti rankas.

Simptomų stebėjimas ir buvimas namuose susirgus

Pagrindiniai simptomai, rodantys beprasidedantį virusinį susirgimą, yra staigiai kylanti temperatūra, bloga bendra savijauta, kosulys ir raumenų skausmas. Pasireiškus šiems simptomams yra būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Siekiant greičiau pasveikti ir virusu neapkrėsti aplinkinių, sergant tiek gripu, tiek ir kitais virusiniais susirgimais, visuomet reikėtų gydytis namuose. Taip pat reikėtų vengti, kiek tai yra įmanoma artimo kontakto su šeimos nariais ar aplinkiniais, kad apsaugotume juos nuo virusinės infekcijos.

Reguliarus uždarų patalpų vėdinimas

Siekiant sunaikinti ar sumažinti virusų kiekį uždarose patalpose, kai burnos ir nosies gleivinė yra išsausėjusi ir gali lengvai „pasigauti“ virusą, rekomenduojama keletą kartų per dieną bent dešimt minučių vėdinti patalpas.

Atsargumo priemonės & COVID-19 prevencija

Šiame video mes Jums parodysime atsargumo ir prevencines priemones prieš korona virusą.

 


Patarimai slaugytojams, dirbantiems Vokietijoje

Žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga, priklauso žmonių grupei, kuriuos rekomenduojama ypač saugoti. Vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems silpną imunitetą, ir žmonėms, sergantiems kitomis ligomis, užsikrėtimas korona virusu gali turėti  labai sunkių komplikacijų. Todėl svarbiausias prioritetas yra žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga. Tačiau daugelis Hausengel slaugytojų, kurie šiuo metu dirba Vokietijoje, yra susirūpinę dėl savo sveikatos, ir visgi tuo pačiu metu rūpinasi slaugomais asmenimis. Mes norime padėti mūsų slaugytojams iškilus  klausimams šia tema ir užtikrinti saugumą tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniškai. Norėdami suteikti Jums kiek įmanoma aktualiausią informaciją ir pagalbą, mes pateikiame svarbiausią informaciją apie tai, kaip saugotis nuo koronos viruso ir užtikrinti sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatą.

 • Mums svarbi Jūsų sveikata. Saugokite save ir aplinkinius, atsižvelgdami į elgesio ir higienos rekomendacijas.
 • Įsitikinkite, kad visi lankytojai taip pat laikosi atitinkamų higienos reikalavimų.
 • Paraginkite savo užsakovus pasirūpinti prekių  pristatymo paslauga arba tuo, kad artimieji patys perimtų prekių pristatymą, siekiant, kad Jūs, kaip slaugytojas, turėtumėte kuo mažiau kontaktų. Pvz., susitarkite dėl vietos, iš kur galėtumėte paimti į namus pristatytas prekes.
 • Jei tai įmanoma: neišvykite, bet pratęskite užsakymą. Mes suderinsime  visus formalumus. Apsaugokite save ir savo artimuosius būdami namuose ir nerizikuodami keliaujant.
 • Sumažinkite asmeninius kontaktus iki minimumo: nelankykite viešų renginių ir venkite naudotis viešuoju transportu.
 • Nelaimingų atsitikimų, civilinės atsakomybės ir sveikatos draudimas Jums toliau galioja, kol dirbate. Tokiu būdu Jūs esate gerai apsaugoti. Draudimas galioja ir  ūmiems susirgimams su koronos virusu.
 • Dėl tarptautinio susisiekimo ribojimų galimas išvykimas yra pakankamai sudėtingas. Grįžimo į tėvynę atveju Jūs turėsite būti karantine bent dvi savaites.
 • Išsaugokite ramybę ir neleiskite kilti panikai. Likdami toliau tęsti slaugos užsakymą užsitikrinate didesnę apsaugą, nei išvykdami.

Jūsų teisingi veiksmai, esant užsikrėtimo įtarimui

 • Jei turėjote kontaktą su infekuotu asmeniu, prašome nedelsiant telefonu  kreiptis į gydymo įstaigą – net ir tuo atveju, jei nejaučiate jokių simptomų. Atitinkamą gydymo įstaigą Jūs galite rasti  Robert Koch Institut puslapyje: https://tools.rki.de/PLZTool/
 • Esant atitinkamiems simptomams ar grįžus iš rizikos zonoje esančių regionų prašome telefonu susisiekti su savo gydytoju arba greitąja pagalba telefonu 116 117. Savo gydytojui prašome išsamiai nusakyti savo simptomus, paminėti galimus kontaktus su infekuotais asmenimis arba informuoti apie lankymąsi rizikos zonos šalyse.
 • Būtina vengti kontakto su kitais asmenimis.
 • Kadangi nuo galimo užsikrėtimo iki pirmų ligos požymių pasireiškimo gali praeiti iki 14 dienų, prašome likti namuose arba dirbti iš namų, kol praeis šis laikotarpis.
 • Svarbu: prašome nedelsiant informuoti mus, kaip franšizės davėją, apie infekciją arba įtarimą dėl infekcijos, kad mes taip pat galėtume atitinkamai reaguoti!

Naudingos nuorodos

Rekomenduojame asmeniškai reguliariai domėtis informacija oficialiuose puslapiuose, kuriuose informacija yra nuolat atnaujinama.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija visuomenei:

http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/informacija-visuomenei

 

URM konsulinė informacija:

https://keliauk.urm.lt/lt/

 

Užkrečiamų ligų ir AIDS centras:

http://www.ulac.lt/ligos/C/covid-19

 

Aktuali informacija anglų kalba:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

 

 

 

 

Čia pateikiama  10 svarbiausių higienos patarimų apžvalga, kurią galite parsisiųsti.
Pateikta Federacinio sveikatos švietimo centro (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung).
Šaltinis: https://www.infektionsschutz.de/mediathek/infografiken.html