Užsiregistruoti konsultacijai +370 37 242522 WhatsApp pokalbiai
Tinklo pokalbiai

Reikalingas sutikimas

Norėdami naudoti „UserLike“ pokalbius, prašome sutikti su rinkodaros slapukais. Šie slapukai būtini, kad „UserLike“ galėtų optimizuoti ir asmeninti pokalbių paslaugą. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu.

Slapukų nustatymai

info(at)hausengel.lt
<
Schliessen
Schliessen
Paskyrimų kalendorius Paskyrimų kalendorius

10 apsaugos nuo koronaviruso priemonių

Kad slaugytojai ir šeimos kartu jaustųsi saugiau

  1. Net ir pandemijos metu mes Jums teikiame profesionalias konsultacijas bei pagalbą, atsižvelgiant į galiojančias įstatymais numatytas rekomenduojamas higienos ir elgsenos normas.   
  2. Siekiant suteikti kiek įmanoma daugiau saugumo, prisidedame prie mūsų slaugos ir priežiūros specialistų skiepijimo organizavimo.
  3. Hausengel slaugytojai imasi visų higienos ir apsaugos priemonių, kaip tai numato teisiniai reikalavimai, kurie pateikiami per mūsų franšizės sistemą bei  mūsų specialiai apmokytų darbuotojų pagalba.
  4. Visi Hausengel slaugytojai reguliariai yra informuojami gimtąja kalba, tame tarpe ir  lietuvių kalba,  bei apmokomi tokiomis temomis: 
    • Atvykimo į Vokietiją bei galiojančios karantino prievolės
    • Apsaugos nuo virusinių infekcijų higienos bei elgesio priemonės
    • Apsauginių kaukių naudojimas
    • Elgsena slaugos procese
    • Elgsena, kilus įtarimui dėl užsikrėtimo
    • Bendri teisiniai nuostatai ir reikalavimai
    • Aktuali kasdieninė informacija iš RKI, Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, mūsų asociacijų bei PSO.
  1. Prieš kelionę visi Hausengel slaugytojai yra aprūpinami apsauginėmis veido kaukėmis. Atvykimas ir išvykimas yra reglamentuojamas griežto teisinių  elgesio ir higienos reikalavimų laikymosi.
  2. Kitos papildomos priemonės, kaip pavyzdžiui koronaviruso testas prieš išvykimą, gali būti aptariamos su slaugytojais kiekvienu konkrečiu atveju.
  3. Esant nenumatytai situacijai mūsų franšizės gavėjai bei užsakovai gali su mumis susisiekti telefonu 24 valandas 7 dienas per savaitę. Mūsų slaugytojai papildomai gali naudotis mūsų WhatsApp servisu.
  4. Esant poreikiui, Hausengel teikia tarpininkavimo paslaugas šeimoms bei slaugytojams, komunikuojant su sveikatos apsaugos įstaigomis bei kitomis institucijomis.
  5. Visi  Hausengel slaugytojai yra apdrausti sveikatos draudimu, kuris galioja ir užsikrėtimo koronavirusine infekcija atveju.
  6. Jei užsakovas pageidautų papildomų priemonių savo namų aplinkoje įgyvendinimo,  Hausengel mielai padės, kad tokie susitarimai tarp abiejų šalių būtų tinkamai raštiškai įforminti.
Korona viruso aktualijos
Aktuali informacija slaugytojams
Daugiau informacijos

Ribojimų, keliaujantiems į Vokietiją, atlaisvinimas

Remiantis Robert-Koch instituto duomenimis, koronaviruso skaičiai nuolat mažėja. Gegužės pradžioje buvo atsisakyta daugelio, su pandemija susijusių ribojimų. Daugelyje vietų buvo atšaukta apsauginių…

Slaugytojų vakcinacija nuo korona viruso

Šiuo metu prioritetine tvarka vakcinuojami vyresni žmonės bei žmonės, sergantys tam tikromis ligomis, kadangi jie yra priskiriami aukštos rizikos grupei  korona viruso atveju  ir apsauga jiems yra…

Kelionių ribojimai atvykstantiems iš viruso mutacijų regionų: Kas galioja?

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą bei mažinti viruso mutacijų atvejų skaičių, nuolat yra atnaujinami ribojimai atvykstantiems į Vokietiją. Atvykstantiems iš Europos sąjungos šalių narių iki vakar…

Reikalavimai atvykstantiems į Vokietiją, susiję su koronavirusu SARS-CoV-2 / COVID-19

Paskelbta: 01.06.2022

  • Nuo 2022 metų birželio 1 dienos atvykstantiems į Vokietiją nebegalioja prievolė pateikti skiepijimą nuo koronaviruso ar pasveikimą įrodantį dokumentą arba neigiamą testo rezultatą.
  • Išimtis: atvykimas iš viruso mutacijų paveiktų regionų. Atvykstant iš šių regionų, kaip ir anksčiau, galioja nuotolinės registracijos, vakcinacijos įrodymo ir saviizoliacijos prievolė. Šiuo metu viruso mutacijų regionais laikomų šalių sąrašą galite rasti Robert-Koch instituto internetiniame puslapyje.
  • Kaip vakcinacijos įrodymas šiuo metu galioja visos PSO pripažintos vakcinos. Tame tarpe taip pat kinų gamintojų Sinova, Sinopharm arba Coronavac bei indų gamintojo vakcina Covaxin.

Ką Jums reikia žinoti prieš išvykstant

Apsaugos nuo virusinių infekcijų veiksmų ir higienos priemonės

Korona viruso išplitimas šiuo metu yra ypatingai aktuali tema viešojoje erdvėje, todėl šiek tiek informacijos šia tema norime suteikti ir mes. Mūsų nuomone, svarbiausia yra konstruktyvūs, situacijai adekvatūs ir pamatuoti veiksmai.

Rekomenduojame laikytis tam tikrų higienos taisyklių, siekiant apsisaugoti nuo virusinių infekcijų (ne tik korona viruso):

Plauti rankas ir mažiau liesti veidą

Virusai dažnai pernešami per rankas (pvz. sveikinantis). Tokiu būdu sukėlėjai per kontaktą su akimis, nosimi ar burna patenka ant gleivinių, ir taip virusas patenka į organizmą. Būtent todėl dažnas ir kruopštus rankų plovimas laikomas svarbia apsaugine priemone, saugančia nuo virusinių infekcijų. Tuo tikslu rankas reikėtų kruopščiai plauti muilu apie 30 sekundžių, įskaitant ir tarpupirščių plovimą. Tuo pačiu reikėtų vengti rankomis liesti veidą, trinti akis, nosį bei burną.

Higieniškas kosėjimas ir čiaudėjimas

Kadangi rankų higiena saugantis nuo virusų yra ypatingai svarbus aspektas, lygiai taip pat svarbu čiaudint ir kosėjant tai daryti ne į ranką, o į alkūnę. Be to, čiaudint ir kosėjant svarbu laikytis atstumo nuo aplinkui esančių žmonių. Panaudotas popierines servetėles reikėtų tinkamai išmesti, o po jų panaudojimo vėl kruopščiai nusiplauti rankas.

Simptomų stebėjimas ir buvimas namuose susirgus

Pagrindiniai simptomai, rodantys beprasidedantį virusinį susirgimą, yra staigiai kylanti temperatūra, bloga bendra savijauta, kosulys ir raumenų skausmas. Pasireiškus šiems simptomams yra būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Siekiant greičiau pasveikti ir virusu neapkrėsti aplinkinių, sergant tiek gripu, tiek ir kitais virusiniais susirgimais, visuomet reikėtų gydytis namuose. Taip pat reikėtų vengti, kiek tai yra įmanoma artimo kontakto su šeimos nariais ar aplinkiniais, kad apsaugotume juos nuo virusinės infekcijos.

Reguliarus uždarų patalpų vėdinimas

Siekiant sunaikinti ar sumažinti virusų kiekį uždarose patalpose, kai burnos ir nosies gleivinė yra išsausėjusi ir gali lengvai „pasigauti“ virusą, rekomenduojama keletą kartų per dieną bent dešimt minučių vėdinti patalpas.

Atsargumo priemonės & COVID-19 prevencija

Šiame video mes Jums parodysime atsargumo ir prevencines priemones prieš korona virusą.

 

YouTube Video Preview

Apsauginių veido kaukių naudojimo rekomendacijos

Nuo 2020 m. balandžio 27 dienos visoje Vokietijoje  apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešajame transporte bei parduotuvėse yra privalomas. Pakanka ir savo gamybos veido kaukės, o taip pat skaros ar šaliko,  kuris pilnai uždengia burnos ir nosies sritį. Griežtas rekomenduojamų higienos taisyklių laikymasis  vis dar yra pats efektyviausias būdas nuo galimo užsikrėtimo. Todėl apsauginės kaukės turėtų būti naudojamos kaip papildoma apsaugos priemonė. Yra įvairių apsauginių kaukių rūšių.

Viešose vietose (apsiperkant, viešajame transporte) yra būtina dėvėti medicininę veido kaukę (FFP2 arba medicininę).
 

 

Teisingas apsauginių kaukių dėvėjimas

Medicininės apsauginės  burnos-nosies kaukės (MMN), kitaip vadinamos chirurginės  (OP) kaukės:  Paprastai šios rūšies kaukės naudojamos medicinos srityse, tokiose kaip  gydytojų kabinetai, klinikos arba slaugos įstaigos. Dėvima tokia kaukė apsaugo nuo ją dėvinčio asmens  pasklidusių seilių arba  su iškvepiamu oru pasklindančių  mažų lašelių ir apsaugo artimoje aplinkoje esančius kitus asmenis (kito asmens apsauga).

Respiratoriai (filtering face piece, FFP kaukės): Paprastai respiratoriai naudojami  tam tikroje darbinėje aplinkoje, kur ore gali būti tam tikrų sveikatai kenksmingų medžiagų. Šios kaukės sulaiko ir virusus, todėl respiratorių dėvintį asmenį gali apsaugoti nuo užsikrėtimo (asmeninė apsauga). Išskiriami trys FFP respiratorių saugos lygiai. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Robert-Koch-Institutas (RKI) medicininėje aplinkoje rekomenduoja ne mažesnį kaip 2 saugos lygį.

Burnos-nosies uždangalai (Community-Masken): Čia turima omenyje pvz. iš medžiagos pasiūtos savo gamybos kaukės. Nors jos neatlieka jokios moksliškai patvirtintos apsauginės funkcijos pačiam ją dėvinčiam asmeniui,  tačiau panašiai kaip dėvint medicinines kaukes, tokia apsauga prisideda prie to, kad būtų sumažinta rizika užsikrėsti  kitiems asmenims, sulaikant š aplinką pasklindančius lašelius (aplinkinių asmenų apsauga).

Daugiau informacijos apie įvairių rūšių kaukių apsaugines funkcijas bei jų apžvalgą  rasite pvz. Vaistų ir medicinos prietaisų instituto internetiniame puslapyje: bfarm.de 

Teisingas apsauginių kaukių dėvėjimas:

Apsauginė kaukė gerai apsaugoti gali tik tada, jei ji teisingai dėvima. Kaukę reikėtų užsidėti, atsižvelgiant į jos dėvėjimo instrukciją. Papildomai reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

  • Tą pačią kaukę gali dėvėti tik vienas asmuo.
  • Prieš užsidedant kaukę rekomenduojama kruopščiai nusiplauti rankas (ne trumpiau nei 20 - 30 sekundžių su muilu. Patarimas:  du kartus sudainuoti „Happy Birthday to you“ užtrunka tiek pat laiko, kiek reikėtų plauti rankas po tekančiu vandeniu).
  • Prieš užsidedant kaukę atkreipkite dėmesį į tai, kad ji dengtų veido sritį, apimančią nosį ir burną iki pat smakro bei kuo geriau priglustų veido šonuose.
  • Kaukės dėvėjimo metu venkite ją liesti ir traukti į šonus.
  • Kiek tai įmanoma, nusiimant kaukę venkite liesti jos išorinę pusę, nes būtent čia gali kauptis sukėlėjai. Suimkite kaukės šonuose esančius raištelius arba gumeles ir atsargiai nuimkite apsauginę kaukę.
  • Nusiėmus kaukę yra būtina nusiplauti rankas.

Pavyzdžių kaip teisingai užsidėti ir nusiimti kaukes nuorodos (RKI): spauskite čia.


Patarimai slaugytojams, dirbantiems Vokietijoje

Žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga, priklauso žmonių grupei, kuriuos rekomenduojama ypač saugoti. Vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems silpną imunitetą, ir žmonėms, sergantiems kitomis ligomis, užsikrėtimas korona virusu gali turėti  labai sunkių komplikacijų. Todėl svarbiausias prioritetas yra žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir slauga. Tačiau daugelis Hausengel slaugytojų, kurie šiuo metu dirba Vokietijoje, yra susirūpinę dėl savo sveikatos, ir visgi tuo pačiu metu rūpinasi slaugomais asmenimis. Mes norime padėti mūsų slaugytojams iškilus  klausimams šia tema ir užtikrinti saugumą tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniškai. Norėdami suteikti Jums kiek įmanoma aktualiausią informaciją ir pagalbą, mes pateikiame svarbiausią informaciją apie tai, kaip saugotis nuo koronos viruso ir užtikrinti sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatą.

  • Mums svarbi Jūsų sveikata. Saugokite save ir aplinkinius, atsižvelgdami į elgesio ir higienos rekomendacijas.
  • Įsitikinkite, kad visi lankytojai taip pat laikosi atitinkamų higienos reikalavimų.
  • Paraginkite savo užsakovus pasirūpinti prekių  pristatymo paslauga arba tuo, kad artimieji patys perimtų prekių pristatymą, siekiant, kad Jūs, kaip slaugytojas, turėtumėte kuo mažiau kontaktų. Pvz., susitarkite dėl vietos, iš kur galėtumėte paimti į namus pristatytas prekes.
  • Jei tai įmanoma: neišvykite, bet pratęskite užsakymą. Mes suderinsime  visus formalumus. Apsaugokite save ir savo artimuosius būdami namuose ir nerizikuodami keliaujant. Visos kelionės metu dėvėkite FFP2 kaukę. Viešose vietose (apsiperkant, viešajame transporte) yra būtina dėvėti medicininę veido kaukę (FFP2 arba medicininę).
  • Sumažinkite asmeninius kontaktus iki minimumo: nelankykite viešų renginių ir venkite naudotis viešuoju transportu.
  • Nelaimingų atsitikimų, civilinės atsakomybės ir sveikatos draudimas Jums toliau galioja, kol dirbate. Tokiu būdu Jūs esate gerai apsaugoti. Draudimas galioja ir  ūmiems susirgimams su koronos virusu.
  • Dėl tarptautinio susisiekimo ribojimų galimas išvykimas yra pakankamai sudėtingas. Grįžimo į tėvynę atveju Jūs turėsite būti karantine bent dvi savaites.
  • Išsaugokite ramybę ir neleiskite kilti panikai. Likdami toliau tęsti slaugos užsakymą užsitikrinate didesnę apsaugą, nei išvykdami.

Jūsų teisingi veiksmai, esant užsikrėtimo įtarimui

  • Jei turėjote kontaktą su infekuotu asmeniu, prašome nedelsiant telefonu  kreiptis į gydymo įstaigą – net ir tuo atveju, jei nejaučiate jokių simptomų. Atitinkamą gydymo įstaigą Jūs galite rasti  Robert Koch Institut puslapyje: https://tools.rki.de/PLZTool/
  • Esant atitinkamiems simptomams ar grįžus iš rizikos zonoje esančių regionų prašome telefonu susisiekti su savo gydytoju arba greitąja pagalba telefonu 116 117. Savo gydytojui prašome išsamiai nusakyti savo simptomus, paminėti galimus kontaktus su infekuotais asmenimis arba informuoti apie lankymąsi rizikos zonos šalyse.
  • Būtina vengti kontakto su kitais asmenimis.
  • Kadangi nuo galimo užsikrėtimo iki pirmų ligos požymių pasireiškimo gali praeiti iki 14 dienų, prašome likti namuose arba dirbti iš namų, kol praeis šis laikotarpis.
  • Svarbu: prašome nedelsiant informuoti mus, kaip franšizės davėją, apie infekciją arba įtarimą dėl infekcijos, kad mes taip pat galėtume atitinkamai reaguoti!
Ką reiškia 3G arba 2G reikalavimai?

Ką reiškia 3G arba 2G reikalavimai?

  • Taip vadinama 3G taisyklė reiškia „paskiepytas, persirgęs arba testuotas“. Tie asmenys, kurie nėra pilnai paskiepyti arba nelaikomi pasveikusiais, tam tikrais atvejais privalo atlikti greitąjį testą (ne anksčiau kaip prieš 24 val) arba pateikti neigiamą PGR testo rezultatą (ne ankstesnį kaip 48 val).
  • Kai kuriose šalies žemėse ar regionuose kaip sveikatos apsaugos sistemos sugriežtinimas apsaugai nuo infekcijų jau yra įvesta 2G taisyklė: Šis apibūdinimas reiškia “paskiepytas arba persirgęs”. Taikant 2G taisyklę patekimas galimas tik paskiepytiems arba persirgusiems asmenims. Kaip įrodymas gali būti pateikiamas galiojantis skiepų pasas arba persirgimo sertifikatas.
Kur ir kada aš galiu pasiskiepyti?

Kur ir kada aš galiu pasiskiepyti?

  • Jau 2020 metų gruodžio mėnesį daugelyje ES šalių prasidėjo skiepijimo nuo COVID-19 procesas. Valstybinės skiepų programos turi tikslą užtikrinti saugią ir veiksmingą vakcinaciją labiausiai pažeidžiamoms asmenų grupėms. Tačiau šiuo metu paprastai pasiskiepyti gali visi norintys asmenys. Kur ir kada galite būti paskiepyti sužinosite internetiniame Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje.
  • Šiuo metu vakcinacija nėra būtina sąlyga, norint dirbti slaugos srityje namų aplinkoje, tačiau tai primygtinai rekomenduojama.
  • Tam tikromis aplinkybėmis slaugytojai gali būti skiepijami ir Vokietijoje. Šiuo metu pagrindinė sąlyga tam yra tai, kad slaugytojas yra vienintelis, artimą kontaktą su slaugomu asmeniu, kuris yra vyresnis nei 70 metų, serga Dauno sindromu arba psichiniu sutrikimu (pvz. demencija) arba po organų transplantacijos jam galioja didelė infekcijos rizika, turintis žmogus. Be to jis privalo turėti vokišką sveikatos draudimą (Hausengel tai užtikrina). Mes rekomenduojame, kad slaugytojas lydėtų slaugomą asmenį jam vykstant skiepytis ir tokiu būdu, kaip artimą kontaktą turintis žmogus, pasiskiepytų to paties vizito metu.

 

Kaip man apsisaugoti?

Kaip man apsisaugoti?

  • Panašiai kaip ir gripo ar kito „įprasto“ peršalimo atvejais, priemonės, kurios padeda apsisaugoti, yra paprastos: čiaudėti arba kosėti į alkūnės linkį, dažnai plauti rankas, vengti rankos paspaudimų ir laikytis nuo kitų asmenų 1–2 metrų atstumo. „Infekcijų prevencija: 10 svarbiausių higienos patarimų“, kurią parengė Vokietijos nacionalinis sveikatos švietimo centras (BZGA).
  • Prašome maksimaliai apriboti savo socialinius kontaktus, nesusijusius su Jūsų priežiūros ir slaugymo veikla. Pagal galimybes apsiribokite bendravimu savo šeimos narių rate.
Ką man daryti, jei pajusiu ligos simptomus?

Ką man daryti, jei pajusiu ligos simptomus?

  • Šiuo metu taikomos ypatingos atsargos priemonės. Jei Jums pasireiškė ūminių kvėpavimo takų ligos simptomai, likite namuose ir nedelsdami informuokite asmens, kurį Jūs prižiūrite ir slaugote, šeimos narius. Tai reikia daryti ir „įprasto“ peršalimo atveju. Jei darbą Jums parūpino agentūra, nedelsdami informuokite ir agentūrą.
Ką man daryti, jei man pasireiškė tokie simptomai kaip kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas, sloga, galbūt ir viduriavimas?

Ką man daryti, jei man pasireiškė tokie simptomai kaip kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas, sloga, galbūt ir viduriavimas?

  • Telefonu susisiekite su gydytoju. Jei su savo namų gydytoju ar gydytoja susisiekti nepavyks, skambinkite visoje Vokietijoje veikiančia karštąja pacientų aptarnavimo linija telefonu 116 117. Daugelyje regionų veikia ir specialiosios karštosios linijos, informuojančios tik koronaviruso klausimais.
  • Apie savo simptomus prašome taip pat informuoti agentūrą, kuri parūpino Jums darbą ir (arba) Jūsų prižiūrimo ir slaugomo asmens šeimos narius. Agentūra / šeima gali padėti Jums susidūrus su kalbos sunkumais.
  • Svarbu: skubiu atveju – kaip, pavyzdžiui, prasidėjus ūminiam dusulio priepuoliui, – skambinkite bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. Reikia nedelsiant nutraukti priežiūros ir slaugos veiklą. Informuokite agentūrą ir (arba) Jūsų prižiūrimo ir slaugomo asmens šeimos narius, jie pasirūpins, kad iš Jūsų būtų perimta priežiūra ir (arba) slauga.
Objawy COVID-19 - co robić?
Ką man daryti, jei turėjau sąlytį su asmeniu, sergančiu COVID-19 infekcija, tačiau pats neturiu jokių ligos simptomų?

Ką man daryti, jei turėjau sąlytį su asmeniu, sergančiu COVID-19 infekcija, tačiau pats neturiu jokių ligos simptomų?

  • Nedelsdami telefonu informuokite Vokietijos nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (Gesundheitsamt). Jo darbuotojai aptars su Jumis, kaip toliau elgtis.
  • Kompetentingą Vokietijos nacionalinį visuomenės sveikatos centrą galite rasti Roberto Kocho instituto (Robert Koch-Institut, RKI) interneto svetainėje.
  • Jei lankėtės Roberto Kocho instituto rizikos grupei priskirtame regione arba Vokietijos regione, kuriame užregistruota ypač daug susirgimo atvejų, turėtumėte – net ir neturėdami būdingų ligos simptomų – vengti nereikalingo bendravimo ir pagal galimybę likti namuose. Kokie regionai yra priskirti rizikos grupei, Jūs sužinosite RKI interneto svetainėje.
  • Taip pat prašome informuoti agentūrą, kuri tarpininkavo Jums susirandant darbą, ir (arba) Jūsų prižiūrimo / slaugomo asmens šeimos narius. Agentūra / šeimos nariai galės Jums padėti susidūrus su kalbos sunkumais.
Ką man daryti, jei grįžus į tėvynę man bus nustatyta koronaviruso infekcija?

Ką man daryti, jei grįžus į tėvynę man bus nustatyta koronaviruso infekcija?

  • Sekite nurodymus, kurie tokiais atvejais galioja Jūsų tėvynėje.
  • Informuokite apie savo ligą agentūrą, kuri tarpininkavo surasdama Jums darbą Vokietijoje ir (arba) Vokietijoje prižiūrimo / slaugomo asmens šeimos narius.
Ar galiu užsikrėsti nuo žmonių, kuriuos slaugau?

Ar galiu užsikrėsti nuo žmonių, kuriuos slaugau?

  • Paprastai neįmanoma nuo slaugomų asmenų išlaikyti rekomenduojamą mažiausiai 1–2 metrų atstumą. Turint glaudų sąlyti su kitais asmenimis, pavojus užsikrėsti visada yra. Laikykitės bendrų taisyklių: čiaudėti arba kosėti į alkūnės linkį, reguliariai plauti rankas ir vengti rankos paspaudimų. Laikykitės 10-ties svarbiausių higienos patarimų. „Infekcijų prevencija: 10 svarbiausių higienos patarimų“.
Ar uždarytos sienos slaugytojams iš Lietuvos?

Ar uždarytos sienos slaugytojams iš Lietuvos?

  • Visiems, grįžusiems į Lietuvą iš užsienio, be kita ko, ir iš Vokietijos, privalomas 14 dienų namų karantinas. Prašome susipažinti su informacija apie atvykimo tvarką, pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje. Nuo 2020-03-23 nebėra tiesioginių reisų (oro linijos Lufthansa, Wizzair, Air Baltic ir Ryanair neribotam laikui nutraukė reguliarius reisus), tad belieka vienintelė susisiekimo priemonė – kasdien kursuojantis DFDS keltas iš Kylio į Klaipėdą.
Ar man taikoma karantino prievolė atvykus į Vokietiją?

Ar man taikoma karantino prievolė atvykus į Vokietiją?

Slaugytojams iš rytų Europos, kurie atvyksta į Vokietiją, slaugos darbų užsakymo tikslu, netaikoma dviejų savaičių karantino prievolė. Remiantis Federacinės sveikatos ministerijos pranešimu, šie slaugytojai priskiriami pagal §3 (1) 2. a  Musterverordnung :

§ 3 Namų karantino išimtys

Į (1) 1 iš  § 1 pastraipa 1 sakinys 1 neįtraukti asmenys

2. kurių veikla susijusi su nepertraukiamu paslaugų teikimu

a. būtinos funkcinės paslaugos sveikatos apsaugos srityje.

Europos komisija taip pat priskiria slaugytojus iš rytų Europos, kurie dirba Vokietijos privačiuose namų ūkiuose, prie sistemai svarbių asmenų: „Priežiūros personalas vyresniems asmenims“. Tokiu būdu atvykstantiems slaugytojams netaikoma karantino prievolė Vokietijoje.  Išvykimui į gimtąją šalį yra taikomos skirtingos taisyklės.

Ši informacija pagrįsta 2020-03-24 duomenimis. Kasdien gali pasirodyti naujų pakeitimų. Prašome sekti informaciją Vokietijos užsienio reikalų ministerijos (Auswärtiges Amt) interneto svetainėje arba atitinkamą Jūsų tėvynėje skelbiamą naujausią informaciją keliaujantiems.

Šaltinis: https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

Naudingos nuorodos

Rekomenduojame asmeniškai reguliariai domėtis informacija oficialiuose puslapiuose, kuriuose informacija yra nuolat atnaujinama.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija visuomenei:

http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/­informacija-visuomenei

 

URM konsulinė informacija:

https://keliauk.urm.lt/lt/

 

Užkrečiamų ligų ir AIDS centras:

http://www.ulac.lt/ligos/C/covid-19

 

Aktuali informacija anglų kalba:

https://www.who.int/emergencies/­diseases/­novel-coronavirus-2019

 

 

 

 

Čia pateikiama  10 svarbiausių higienos patarimų apžvalga, kurią galite parsisiųsti.
Pateikta Federacinio sveikatos švietimo centro (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung).
Šaltinis: https://www.infektionsschutz.de/­mediathek/­infografiken.html

 

Rašyti per WhatsApp tiesiai
Susitarkite susitikimą dabar
Skambinkite +370 37 242522
Rašykite į info(at)hausengel.lt adresą