Kelionė į Vokietiją iš rizikos regionų

Nuo spalio 1 dienos visame pasaulyje buvo įvesta nemažai su kelionėmis susijusių direktyvų ir tam tikrų ribojimų. Vokietijos Robert Koch institutas reguliariai atnaujina regionų, kuriuose COVID-19 atvejų skaičius kyla ypač greitai, sąrašą bei atitinkamus duomenis apie tai. Tai yra taip vadinamų rizikos regionų sąrašas (Risikogebiete).

Asmenims, atvykstantiems į Vokietiją iš rizikos regionų, savaime suprantama, galioja griežtesni ribojimai. Pirmiausiai šie asmenys prieš atvykstant į Vokietiją privalo internetu užpildyti atvykimo kortelę. Formuliarą rasite čia. Tokiu būdu Vokietijos sveikatos apsaugos institucija gauna informaciją apie asmenis, kurie atvyksta iš taip vadinamų rizikos regionų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad išsiuntus formuliarą internetu yra svarbu gautą patvirtinimą atsispausdinti arba išsaugoti mobiliajame telefone. Kitas žingsnis yra atlikti koronaviruso testą likus 48 valandoms iki Jūsų atvykimo į Vokietiją. Tuo atveju, jei testo rezultatas yra neigiamas, į Vokietiją atvykęs slaugytojas privalo šį testo rezultatą kartu su atvykimo kortelės pateikimo patvirtinimu pateikti atitinkamai sveikatos apsaugos institucijai ir tokiu būdu jam nebegalioja karantino prievolė. Šiuo metu visiems asmenims iš rizikos regionų, kuriems nebuvo atliktas minėtas testas, galioja saviizoliacijos prievolė (apsistojimo vieta derinama su slaugomo asmens atstovu). Toliau reikėtų atlikti testą Vokietijoje, bet ne anksčiau kaip penktą dieną nuo saviizoliacijos pradžios, atitinkamoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Tuo atveju, jei testo rezultatas yra neigiamas, o tai patvirtina ir sveikatos apsaugos institucija, ši institucija gali panaikinti reikalavimą tęsti saviizoliaciją.

Tuo atveju, jei nėra galimybės šį testą atlikti laboratorijoje Lietuvoje likus 48 valandoms iki išvykimo, savo paties saugumui galite atlikti greitąjį testą, kurį galima įsigyti internetu.

Tik tiems slaugytojams, kurie atvyksta ne iš rizikos regionų bei priskiriami svarbių ir Vokietijos sistemai reikalingų profesijų grupei, negalioja nei saviizoliacijos, nei koronaviruso testo atlikimo prievolė (2020 spalio mėn. duomenimis).

Visi Hausengel franšizės gavėjai, kurie intensyviai dirba šiuo sunkiu metu, yra nuolat konsultuojami asmeninių konsultantų. Konsultantai nuolat teikia aktualią informaciją bei pagalbą, kad mūsų franšizės gavėjai galėtų jaustis saugiau ir nuolat būtų informuoti apie galiojančius pasikeitimus bei aktualią padėtį. Be to kiekvienas slaugytojas prieš išvykimą iš mūsų gauna tris dokumentus, kuriuos būtina pasiimti į kelionę: atvykstančio darbuotojo pažymėjimą (Pendlerbescheinigung), atvykimo kortelę ir informaciją, ką yra svarbu atlikti prieš kelionę. Daugiau informacijos galite rasti mūsų COVID-19 internetiniame puslapyje.

Jei Jums kyla klausimų ar abejonių, prašome kreiptis savo konsultantą. Mes dirbame Jums! Tel.: 00370 37 242522

Pateikta informacija atitinka 2020.11.08 situaciją. Pokyčiai gali vykti kiekvieną dieną. Naujausią su kelionėmis susijusią informaciją rasite Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos internetiniuose puslapiuose.

Hausengel aktualijos
Čia rasite visus Hausengel pranešimus tokiomis temomis kaip slauga ir priežiūra, o taip pat patarimų ir įdomybių
Visos naujienos

Nauji reikalavimai keliaujantiems į Vokietiją

Nuo 2020 metų sausio 24 dienos įsigaliojo nauji reikalavimai keliaujantiems, kurie atvyksta iš taip vadinamų didelės rizikos regionų į Vokietiją. Didelės rizikos regionų kategorijai yra priskiriami...

Vakcinacijos nuo COVID-19

Vakcinacijos nuo COVID-19 procesas Lietuvoje

27.12.2020 Lietuva pirmoji iš visų trijų Baltijos šalių pradėjo vakcinacijos prieš koronaviruso sukeltą Covid-19 ligą procesą. Penkių didžiųjų miestų pagrindinių klinikų gydytojai ir slaugytojai...

2020 metų Kalėdos

2020 metų Kalėdos – kitokios, bet vis tiek tai yra meilės šventė

Visiems žinomoje kalėdinėje dainoje skamba žodžiai „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“. Kaip bebūtų, šiemet gruodžio 24 dieną mes taip pat susėsime prie Kūčių stalo. Viskas bus tiesiog kitaip.

Advento...