Schliessen
Schliessen

Pasaulinė Alzheimerio diena: Dėkojame slaugytojams

Pasaulinė Alzheimerio diena mums yra proga ypatingai padėkoti Jums, mūsų slaugytojai. Jūsų kasdienis atsidavimas, teikiant pagalbą demencija sergantiems žmonėms, nusipelno paties didžiausio įvertinimo. Alzheimerio liga paliečia ne vien  tik patį sergantįjį,  bet ir tuos, kurie su meile juo rūpinasi.

Pasaulinės  sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, visame pasaulyje dėl demencijos kenčia apie 50 milijonų žmonių, tame tarpe Alzheimerio liga yra dažniausiai pasitaikanti jos forma. Spėjama, kad iki 2050 metų šis skaičius pasieks 152 milijonus. Tačiau už šių šokiruojančių skaičių slepiasi žmonių likimai, o jų neapima jokia statistika.

Iššūkiai, kurie kyla sergančiojo asmens artimiesiems, yra tokie skirtingi kaip ir kiekvieno sergančiojo asmenybė. Taigi juos lemia tiek ligonio asmenybė, tiek ligos stadija, tiek išorinės gyvenimo sąlygos, tačiau nemažiau ir slaugančio asmens silpnybės ir kompetencijos. Todėl šių problemų sprendimui reikia parinkti tokius individualius sprendimus, kokie individualūs yra ir patys su tuo susiję žmonės.

Žinojimas suteikia saugumo

Žinios apie ligą suteikia saugumo besirūpinant sergančiuoju. Tai gali padėti išvengti ne tik nusivylimo, bet ir bereikalingos rezignacijos. Todėl slaugytojai turėtų susirinkti kiek įmanoma daugiau informacijos apie pačią ligą. Mūsų Hausengel akademijos kvalifikacijos kėlimo mokymuose sužinosite daug įdomių faktų apie šią ligą.

Svarbiausi momentai: demencija sergančius reikia priimti tokius, kokie jie yra. Jie negali pasikeisti. Svarbu atpažinti ir priimti sergančiųjų poreikius ir pageidavimus. Tuo pačiu reikėtų vengti kritikos ir nereikalingų nurodinėjimų.

Nepaisant ligos labai svarbu yra ir išsaugoti savarankiškumą. Todėl nereikėtų stengtis už sergantįjį viską atlikti vien todėl, kad kažkas jam sekasi sunkiau  ar pavyksta ne taip gerai nei anksčiau. Parenkant lengviau apsirengiamus drabužius, padalijant tam tikrus darbus į atskirus žingsnius ir teikiant savalaikę pagalbą, dažnai gali būti išsaugomas gan aukštas savarankiškumo lygis. Apie tai būtina kalbėti su sergančiojo artimaisiais!

Tokie dalykai kaip nusistovėjusi ir nekintama dienotvarkė, šviesa ir tinkamas patalpų apšvietimas nakties metu palengvina sergančiojo orientaciją. Siekiant, kad demencija sergantis asmuo jaustųsi komfortiškai, svarbi sąlyga yra aiškios struktūros ir saugios aplinkos sukūrimas.

Prižiūrint sergantįjį svarbu atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: dauguma sergančiojo demencija elgsenos momentų yra reakcijos į ligą. Patarimų ir orientacijos trūkumas gali privesti prie nerimo, užsisklendimo ir nuolatinio klausimų kartojimo. Frustracija ir keliami pernelyg dideli reikalavimai gali sukelti agresiją ir pykčio priepuolius, aktyvios veiklos ir padrąsinimų stoka gali įtakoti depresijos ir užsisklendimo būsenas. Jei jums tenka su tuo susidurti kasdienėje priežiūros rutinoje, įsidėmėkite šiuos patarimus:

Patarimai kaip elgtis su demencija sergančiais pacientais

  • Būkite ramūs ir kantrūs.
  • Įsigilinkite į sergančiojo jausmus.
  • Sukurkite saugią ir struktūruotą aplinką.
  • Palengvinkite bendravimą naudojant paprastą kalbą ir aiškius išsireiškimus.
  • Pasiūlykite pagalbą, tačiau stenkitės išsaugoti savarankiškumą.
  • Pasikalbėkite apie sunkumus su artimaisiais
  • Nepamirškite savo paties ribų

Mes įmonėje Hausengel labai gerai suprantame sunkumus, su kuriais susiduriama slaugant demencija sergančius asmenis. Mūsų apmokyti ambulatorinės priežiūros tarnybos konsultantai mielai padės jums rasti atsakymus į visus klausimus šia tema. Minėdami Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną, dėkojame jums už jūsų atsidavimą - taip pat ir visų Hausengel šeimų vardu.