<
Schliessen
Schliessen

Bendradarbiavimas su Hausengel suteikia man stabilumo jausmą

Dorota Kolbuch, Bierutów

Dorota Kolbuch Hausengel

Ponia Dorota Kolbuch per savo profesinę karjerą ėmėsi įvairių iššūkių. Daugelį metų ji dirbo banke, kur užėmė aukštas pareigas. Po to ji norėjo išbandyti savo jėgas ir pradėjo vykdyti savo verslą Lenkijoje. Vieną dieną internete ji paskaitė apie Hausengel. Ta įmonė sukėlė pasitikėjimą ir, nors tuo metu ponia Dorota nemokėjo vokiečių kalbos, ji nusprendė priimti užsakymą ir išvykti į Vokietiją. Ponia Dorota  yra labai atvira, kaip sako ji pati: „Aš visada laikausi pozityvaus požiūrio, myliu žmones ir dirbu su jais. Kai ėmiausi pirmosios užduoties, nemokėjau vokiečių kalbos, tačiau nesijaudinau “. Nuo to laiko ponia Dorota padėjo senjorams gerai praleisti auksinį gyvenimo rudenį. Ji pasakoja, kaip atrodė pirma diena Vokietijoje. Ponia Dorota Kolbuch kilusi iš Vroclavo. Informaciją apie Hausengel ji rado internete. Yra daug agentūrų, užsiimančių slaugos tarpininkavimu, tačiau firmoje Hausengel, dėka puikios slaugos vadybos, ponia Dorota rado šilumą, palaikymą ir gerą atmosferą. Iš pradžių ponia Dorota norėjo imtis darbo mėnesiui ar dviems, tačiau ji jau šešerius metus mielai bendradarbiauja su  Hausengel.

Pirmas užsakymas

Gavusi pirmąjį užsakymą, ponia Dorota nemokėjo vokiečių kalbos. Ji taip pat nebuvo slaugytoja. Vis dėlto ji turėjo didelę patirtį bendraudama su klientais. „Mano šeimos palaikymas man daug reiškė. Jie atsiliepė apie mane, kaip apie šiltą, atvirą ir patikimą žmogų. Be to, aš myliu žmones ir visa tai privertė mane išbandyti savo jėgas, dirbant slaugytoja “, - sako ponia Dorota. „Pirmojo užsakymo metu  prižiūrėjau 96 metų vyru. Vyras buvo visiškai savarankiškas, galėjo pats paeiti, jam reikėjo pagalbos pasivaikščiojant ir buityje. Aš gaminau maistą ir tvarkiau buitį. Tai buvo rami ir gera vieta. Taigi mano pirmoji patirtis buvo tikrai labai teigiama “.

Geras požiūris yra pagrindas

Nepaisant aplinkybių, ponia Dorota teigiamai vertina kiekvieną darbą. Hausengel konsultantai visada stengiasi išsamiai pristatyti kiekvieną užsakymą. Slaugytojai visada daug sužino apie užsakymą, žino privalumus ir trūkumus. Ponia Dorota visada žino, ko tikėtis tam tikroje vietoje ir niekada nebūna nepatenkinta. Kaip ji pati sutinka, Hausengel suteikia jai stabilumo jausmą, tai yra, ji visada gali tikėtis užsakymo ir žino, kad Hausengel visada viską gerai organizuoja. Šiuo metu ponia Dorota gana gerai kalba vokiškai, tačiau, jos manymu, gerų santykių su slaugomu asmeniu priemonė yra šypsena, vidinė šiluma, kantrybė ir pagarba. „Aš laikausi tokio principo ir niekada nenaudoju žodžio„ TU “, norėdama kreiptis į žmones, kuriais rūpinuosi, visada stengiuosi elgtis pagarbiai. Tai labai priklauso nuo išsilavinimo. Aš perėmiau kai kurias vertybes iš savo šeimos narių ir jas taikau savo darbui, kurį dabar atlieku. Stengiuosi žinoti ir gerbti savo slaugomų asmenų įpročius, kad jie gerai jaustųsi mano priežiūroje.

Slaugytojos darbo diena

Kiekvienos diena slaugant žmogų atrodo skirtinga. Dažniausiai tai priklauso nuo slaugomų žmonių sveikatos būklės ir jų šeimos tvarkos. Tačiau šis darbas yra glaudžiai susijęs su rutina, kiekviena diena atrodo panaši, kaip ir kita, nes vyresnio amžiaus žmonėms patinka rutina, tai suteikia jiems saugumo jausmą. Paskutinio užsakymo metu ponia Dorota atsikėldavo apie 6 val. Tada ateidavo slaugos tarnyba, jie nuprausdavo ir pakeisdavo senjorei sauskelnes. Ponia buvo neįgali ir sėdėjo neįgaliojo vežimėlyje. Ponios Dorotos darbas buvo šios moters perkėlimas iš neįgaliojo vežimėlio į lovą ir nuo lovos į neįgaliojo vežimėlį. Apie 8 valandą ryto senjorė valgydavo pusryčius, kuriuos paruošdavo ponia Dorota. Po pusryčių senjorė ilsėdavosi ir skaitydavo laikraštį. Tuo laiku Dorota tvarkydavosi. Ji eidavo apsipirkti tris kartus per savaitę rytais. Pietus ji paruošė maždaug 12 valandą. Ponia Dorota mėgsta klausti senjorų, ką jie mėgsta valgyti, ir ką ji galėtų pagaminti. Po pietų senjorė būdavo perkelta atgal į lovą. Ten ji žiūrėdavo televizorių arba miegodavo iki 15.00 val. Per tą laiką ponia Dorota turėdavo laiko sau, kurį galėdavo praleisti, taip kaip nori. Tą kartą ponia Dorota buvo mažame kalnų kaimelyje, todėl mėgdavo atsipalaiduoti terasoje. 15:00 val., ponia Dorota visada eidavo pas senjorę ir jai padėdavo (apsiprausti, pakeisti sauskelnes ir susišukuoti). Senjorė pasakodavo Dorotai, ką žiūrėjo per televizorių. Tada abi moterys kartu gerdavo kavą, vėliau senjorė atsisėsdavo prie kompiuterio ir rašydavo elektroninius laiškus. Ji girdėjo labai blogai, todėl su artimaisiais bendravo elektroniniu būdu. Per tą laiką ponia Dorota rūpinosi buitimi, jai nereikėjo  daug valyti ar tvarkytis, nes šeima turėjo papildomą valytoją, kuri tuo užsiimdavo. „Kiekvieną dieną 17 val. kartu žaisdavome „Rummikub“- tai buvo mėgstamiausias mano senjorės žaidimas“, - prisimena ponia Dorota. Vakarienė buvo ruošiama nuo 18:15 iki 18:30, po to abi moterys eidavo į viršų ir ruošdavosi miegui. Ir taip diena baigdavosi.

Tačiau užsakymai skiriasi, yra keletas, kurie yra sunkesni, tačiau ponia Dorota labai stengiasi įveikti sunkumus - geriausiu atveju, kaip tik gali. Jai padeda prielaida, kad kitą dieną bus geriau. Ji nesigaili. „Svarbu dėti visas pastangas, kad kiekvieną dieną gerai ir gražiai praleistum laiką su slaugomu žmogumi.

Viena geriausių vietų, kur dirbo ponia Dorota, buvo vieno profesoriaus priežiūra netoli Miuncheno. „Profesorius buvo nuostabus žmogus! Jis man parodė visą Bavariją, kartu aplankėme įvairias pilis, ežerus. Daug keliavome. Jis taip pat papasakojo daug įdomių istorijų. Jis buvo fizikas. Man tai buvo ne tik darbas, bet ir malonus nuotykis. Profesorius buvo nuoširdus žmogus ir gerbiantis kitus žmones. Man labai patinka prisiminti šį laiką “.

Patarimai

Ponia Dorota taip pat pataria kitiems slaugytojams, ypač tiems, kurie priima pirmą užsakymą: „Kai kreipiuosi į slaugomą asmenį, aš visada daug klausiu ir į viską atkreipiu dėmesį. Aš klausiu žmonių, kuriais rūpinuosi,  kada jie atsikelia, ką mėgsta valgyti, kokios pagalbos jiems prireiks rytoj ir pan., tokiu būdu aš pasiruošiu. Kitą dieną turiu užrašą su informacija. Aš ja naudojuosi, tačiau taip pat pridedu naujos informacijos “.

Stabilumo jausmas

Poniai Dorotai svarbus stabilumo jausmas. Bendradarbiaujant su Hausengel man nereikia bijoti,  kad ateityje negausiu kito pasiūlymo, būtent tuo visada pasirūpina mano asmeninė konsultantė. Hausengel pasiūlymas visada yra labai kruopščiai paruoštas ir pristatomas. Kontaktas su Hausengel visada yra labai geras, o koordinatoriai visada pasiruošę padėti. Aš galiu tik gerai kalbėti apie Hausengel ir rekomenduoti šią įmonę “.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad kaip savarankiškai dirbanti slaugytoja, labiausiai vertinu tai, kad galiu planuoti savo gyvenimą bei laiką t.y. pati sprendžiu kada dirbti, o kada ilsėtis.

Elvyra Pruskiene
Esu Elvyra Pruskienė. Slaugytojos kelią pasirinkau palyginus neseniai. Tiesa, patirties šioje srityje jau turėjau, nes 8 metus teko slaugyti savo mamą. Mano mama sunkiai vaikščiojo, turėjo širdies problemų. Apskaitos-vadybos darbą ofise teko palikti dėl etatų mažinimo po pirmojo karantino. Tad dviejų klasės draugių, jau dirbančių per firmą Hausengel, paraginta iškart ir kreipiausi į šią agentūrą. Reikia pripažinti, kad darbo pradžia Vokietijoje buvo sunki, nes mokykloje mokiausi anglų kalbos. O vokiečių kalbos pradmenis įgijau dviejų mėnesių kursuose firmos rekomenduotoje kalbų mokykloje GLORIA LINGUA.

Svarbiausia domėtis problemų sprendimo būdais, nuolat tobulėti ir gerbti senatvę

Anželika Rožkovskaja
Būtent tokiais žodžiais pasakojimą apie savo kaip slaugytojos darbą pradeda ponia Anželika Rožkovskaja, kuri slaugos srityje dirba nuo 2015 metų pradžios, o su HAUSENGEL bendradarbiauja jau dvejus metus. Ponios Anželikos darbo geografija gana plati - 4 metus dirbo privačiai prie Štutgarto, vėliau prie Kylio, Kiolno bei slaugė senolius Bavarijoje. Šiuo metu moteris slaugo savo pačios mamą, o čia itin praverčia Vokietijoje įgyta patirtis, apie kurią ji mielai sutiko pasidalinti.

Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats

Valdemara Paulaviciene, Kaunas
Kaunietė ponia Valdemara Paulavičienė slaugos srityje Vokietijoje dirba jau daugiau nei 12 metų, o per įmonę Hausengel - nuo 2020 metų. Slaugytojos darbo nusprendė imtis po to, kai neteko vaikų darželio auklėtojos darbo. Kadangi tuo metu šeimoje augo vaikai, reikėjo ieškoti kitų galimybių aprūpinti šeimą. Be vokiečių kalbos žinių pradžia svetimoje šalyje buvo labai sunki. Per ilgametę darbo patirtį ponia Valdemara suprato keletą esminių dalykų ir vadovaujasi principais, kurie yra slaugytojo darbo pagrindas: „šiame darbe be didelės kantrybės, lankstumo ir profesinės kompetencijos labai svarbu išsaugoti pagarbą senoliams, kad ir kas be nutiktų. Įvairūs negalavimai, sunkios ligos ir metų našta lydi tokių žmonių kasdienybę, o slaugytojos tikslas būtent ir yra padėti oriai sutikti senatvę ir per ją lydėti.“ Todėl slaugytoja stengiasi vadovautis posakiu „Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats, nes niekas nežino, kas kiekvieno mūsų laukia ateityje“.