<
Schliessen
Schliessen

Kai išnyksta riba tarp „svetimo“ ir „savo“

Birutė Žilinskienė, Kaunas

Hausengel Birute Zilinskiene

Nuostabios patirtys

Birutė Žilinskienė suskaičiuoja, kad per įmonę Hausengel yra dirbusi 8 šeimose įvairiose Vokietijos vietose. Tai ir Esslingen am Neckar (Baden-Württemberg), Aachen (Nordrhein-Westfalen), Marburg (Hessen), Nürnberg (Bayern), Dillenburg/Nanzenbach bei Sulzbach (Hessen), Osnabrück (Nordrhein-Westfalen), Paderborn (Nordrhein-Westfalen). Nors teko nemažai apkeliauti ir pažinti skirtingų žmonių, ponia Birutė pabrėžia, kad dirbant su senoliais svarbiausia visur yra tas pats – kasdienė pagalba ir rūpinimasis jais, didelė kantrybė, pagarba žmogui, nes juk nežinia, kokia senatvė laukia kiekvieno iš mūsų.

Ponia Birutė pabrėžia, kad kiekvieną kartą stengiasi prisitaikyti prie slaugomo žmogaus poreikių, neretai būna ir taip, kad išnyksta  riba tarp „svetimo“ ir „savo“.

Būtent taip susiklostė ypatingai šilti santykiai su šeima Osnabriuke, kur ponia Birutė Žilinskienė prižiūrėjo senukų porą. Ypatingai šiltai slaugytoja prisimena ne tik šeimos narius, bet ir jai sukurtas gyvenimo sąlygas. Ypač sujaudino dėmesys prieš keitimąsi su slaugytoja iš kitos šalies, kai Birutė Žilinskienė rado gražiai paruoštą kambarį, vazoje pamerktą gėlių puokštę, sutiktuvių proga iškeptą pyragą. Šeima aprodė naujai atvykusiai slaugytojai Osnabriuko įžymybes. Poniai Birutei be galo gera prisiminti, kad su slaugoma močiute ji galėdavo artimai  pasikalbėti įvairiomis temomis, kaip su gera drauge.

 

Šis darbas – labai įvairiapusis

Paklausta kodėl apskritai pasirinko slaugytojos Vokietijoje kelią, ponia Birutė  sako, kad ją labai motyvuoja galimybė pakeisti aplinką, geriau pažinti šalį, susipažinti su jos kultūra, virtuve, pabendrauti su įvairiais žmonėmis. Aišku, ir didesnis nei tėvynėje uždarbis skatina kelti kojas iš namų. Pabrėždama, koks įvairiapusis yra šis darbas, moteris pripažįsta, kad kiekvieną kartą naujoje šeimoje tenka susidurti su tam tikrais iššūkiais, pačiai apsiprasti naujoje aplinkoje, perprasti slaugomus 

žmones, pritaikyti savo sukauptą patirtį ir dar išmokti naujų dalykų. Ne visada tai pavyksta lengvai ir sklandžiai nuo pirmos dienos. Pastaroji jos darbo vieta Paderborne būtent tai ir iliustruoja,  kai teko taikytis prie ligų bei amžiaus sąlygoto senolio elgesio, bet slaugytoja sąžiningai dirbo savo darbą, ne retai atlikdama daug daugiau, nei numatyta sutartyje. Moteris atvirai sako, kad „slaugytojoms ne visada pavyksta atsiriboti nuo senų žmonių išgyvenimų, emocijų, tad ir jos tarsi perima tas vidines būsenas, nerimą, skausmą“. Taip ir poniai Birutei Žilinskienei emociškai buvo sunku atsisveikinti su senoliu, kai jį šeima nutarė perkelti į slaugos namus.

Tačiau ne retai nutinka ir labai linksmų, net komiškų situacijų. Kaip vieną linksmesnių nutikimų savo darbe ponia Birutė Žilinskienė prisiminė nesusipratimą vienoje šeimoje. Kartą jos slaugoma močiutė sėdėjo už stalo, kai tuo tarpu slaugytoja valė dulkes šalia grojančio radijo imtuvo. Močiutei kelis kartus vis prašant „Tempo“, Birutė vis pagarsindavo radiją. O, pasirodo, močiutei reikėjo popierinių servetėlių ...

 

Didžiausias privalumas – pasirinkimo laisvė

Dirbdama,  individualios veiklos Vokietijoje pagrindu, ponia Birutė Žilinskienė pastebi nemažai privalumų, tarp kurių svarbiausi – galimybė laisvai planuoti darbo ir poilsio trukmę, pasirinkti darbo vietą pagal kompetenciją, pačiai įsivertinti savo paslaugų įkainį. Ji labai teigiamai atsiliepia ir apie įmonės teikiamas tobulinimosi galimybes, tokias kaip nuotoliniai slaugos kursai bei vokiečių kalbos pamokėlės Hausengel Facebook paskyroje. Slaugytojos nuomone, firmos Hausengel siūlomuose nuotoliniuose slaugos kursuose įgytos teorinės žinios dirbant labai praverčia, tačiau tik ilgalaikė praktika duoda apčiuopiamą naudą.

Vasarą ponia Birutė Žilinskienė, kaip ir nemaža dalis slaugytojų, planuoja pailsėti, o vėliau vėl keliauti pas naujus užsakovus. Ateityje ji tikėtųsi draugiškų šeimų, ramių darbo vietų,  gero uždarbio, o sau bei kitiems slaugytojams palinkėtų daug kantrybės, ištvermės ir puikios sveikatos. Juk slauga – tai itin specifinė darbo sritis, ne kiekvienas gali prižiūrėti seną žmogų ir suteikti jam galimybę namų aplinkoje sutikti gyvenimo saulėlydį.

Tinkamos agentūros ar įmonės pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis pradedant darbo paiešką kitoje šalyje

Ausrine Staugaitiene, Linksmakalnis
"Darbų praradimas ar mažas uždarbis vis dažniau mus priverčia ieškoti darbo kitose Europos Sąjungos šalyse. Vieni bando išvykti į užsienį patys, kiti kreipiasi pagalbos į įdarbinimo agentūras ar įmones. Tinkamos agentūros ar įmonės pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis pradedant darbo paiešką kitoje šalyje. Ypač šiuo metu, kai klesti daugybė įvairiausių įdarbinimo agentūrų, kurios reikalauja nemenkų mokesčių už suteiktas paslaugas ar tarpininkavimą, ir kurių suteikta informacija dažniausiai nesutampa ir neatitinka tikrovės."

Hausengel - firma, kuri laikosi duoto žodžio

Genovaite Armalyte, Kaunas
„Labai džiaugiuosi, kad atradau rimtą, patikimą firmą, kurioje dirba labai malonūs, rūpestingi ir atsakingi darbuotojai. Esu bendrosios praktikos slaugytoja, turinti 40 metų patirtį medicinoje ir bendravime su ligoniais problemų neiškildavo. Mano atveju problema buvo vokiečių kalboje, bet dėka "Hausengel" komandos darbuotojų rūpestingumo šią problemą pavyko išspręsti ir pagerinti darbo kokybę.”

Pasąmonė yra nuostabus dalykas…

Rima Blaziene, Linkmenys
„Tikrai džiaugiuosi, kad darbą užsienyje pradėjau šioje firmoje. Labai gera, kai kažkas tavimi rūpinasi, bet kada gali kreiptis patarimo. Pirmą kartą išvažiuojant, prisiklausius įvairių istorijų, būna baisu, kad būsi apgautas. Hausengel Lietuva biuro moterims linkiu daug laimės, kantrybės ir ištvermės sunkiame darbe su įvairiais žmonėmis. Juk kiekvienas mes patys sau atrodome geriausi, sąžiningiausi, darbščiausi, deja, ne visada tai būna tiesa.”