Pasąmonė yra nuostabus dalykas…

Rima Blaziene, Linkmenys

Prieš keletą metų, dirbdama širdžiai mielą ir gerai apmokamą darbą, sutikau pažįstamą moterį, kuri jau kuris laikas dirbo Vokietijoje slauge ir buvo grįžusi atostogų. Ji man draugiškai patarė: „važiuok ir tu užsidirbti kol jauna. Tikrai galima pasigerinti gyvenimo sąlygas...“. Tuo metu tik nusijuokiau, - ko gi man važiuoti, kas jau kas, o aš tai niekada iš Lietuvos kojos nekelsiu. (Kaip supratote, tuo metu danguje kažkas jau juokėsi). Tuomet man dar užstrigo mano pažįstamos žodžiai: ,,jei jau važiuosi, tai tik per Hausengel firmą, tik per ją.“ Tuo ir baigėsi mūsų pokalbis. Prabėgo keletas metų. Dėl šeimyninių priežasčių, metusi mielą darbą, rinkausi firmą per kurią išvažiuoti į Vokietiją. Štai tada ir nubudo mano pasąmonė. Hausengel, tik ši įmonė! Tokia buvo mano istorijos pradžia.

Skambutis į firmą, malonus pokalbis, suteikiantis vilties, netgi nelabai žinant kalbą. Tuomet teko  užpildyti anketą ir beliko laukti. Laukti teko ilgai, bet negaliu nieko kaltinti, nes mano  vokiečių kalbos žinios buvo labai minimalios. Aišku, tuo metu intensyviai mokiausi savarankiškai. Po poros mėnesių laukimo gavau vieną po kito tris pasiūlymus. Dvi šeimos manęs atsisakė dėl silpnos kalbos, o trečiai skubiai reikėjo vairuojančio žmogaus, nebe taip svarbu buvo ir kalbos lygis.

Pirmiausia visos naujokės apgyvendinamos Heskeme (Vokietija), bendrovės  svečių namuose. Čia sutvarkomi visi dokumentai, pasirašomos sutartys. Labiausiai bijojau, kad nesuprasiu kas man sakoma, bus gėda, kad nemoku kalbos, bet bijota veltui. Ir čia padeda Hausengel Lietuva biuro darbuotojos.
Ir štai pirmas vakaras svetur. Svečių namuose daug kolegių lenkių, jos visos draugiškos, kaip vienas kumštis. Kadangi nekalbu lenkiškai, negaliu palaikyti pokalbio vokiškai, lieku viena. Labai liūdna. Stebiu moteris ir matau, kad dauguma jau ne pirmą sykį, viską žino, jaučiasi kaip namuose.

Ryte firmos vairuotojai visas moteris išvežioja į šeimas. Darbas bendrovėje tikrai gerai organizuotas. Pradėjus dirbti,  po keleto dienų, Hausengel Lietuva darbuotojos skambina ir domisi ar viskas tvarkoje. Jeigu kažkas labai netinka, yra galimybė pakeisti šeimą. Ir tai ne mitas. Tikrai pažįstu pora moterų, kurioms išreiškus pageidavimą, buvo perkeltos į kitas šeimas.
Saugumas, kurį teikia darbas per šią agentūrą jaučiamas visur. Apie tai, kad gali būti neišmokėtas atlyginimas, kaip kad kartais pasitaiko dirbant nelegaliai, nėra net kalbos. Didelis privalumas yra ir išlaidų kompensacijos galimybė lankant kalbos kursus bei  galimybė nemokamai gauti slaugos kursų sertifikatą. Moterims dar tik planuojančioms išvykti, o ypatingai dirbančioms nelegaliai, tikrai rekomenduoju šią firmą, nors darbą su individualios veiklos pažymėjimu dėl nesikaupiančio darbo stažo kai kas laiko ne visai priimtinu variantu.

Tikrai džiaugiuosi, kad darbą užsienyje pradėjau šioje firmoje. Labai gera, kai kažkas tavimi rūpinasi, bet  kada gali kreiptis patarimo. Pirmą kartą išvažiuojant, prisiklausius įvairių istorijų, būna baisu, kad būsi apgautas. Hausengel Lietuva biuro moterims linkiu daug laimės, kantrybės ir ištvermės sunkiame darbe su įvairiais žmonėmis. Juk kiekvienas mes patys sau atrodome geriausi, sąžiningiausi, darbščiausi, deja, ne visada tai būna tiesa.
Kolegėms palinkėsiu daug sveikatos, draugiškumo, tarpusavio supratimo, mažiau apkalbų, melo. Ir kaip bebūtų keista, linkiu atjautos ir supratimo kitam, kitokiam, sergančiam žmogui. Gerbkim žmones, kuriems dirbame. Dievo palaimos mums visiems!

Staigmena sode

Marzena Schulz, Lenkija
Dar būdama vaikas apie Vokietiją buvau labai geros nuomonės. Pažįstami gaudavo siuntinius iš Vakarų. Tokių siuntinių ir aš labai troškau, bet teko apgailestauti, kad neturiu giminių užsienyje, kurie galėtų ir man atsiųsti tokių dovanų. Suaugusi daugelį metų dirbau padavėja. Savo darbe tekdavo sutikti nemažai vokiečių, kurie paprastai būdavo labai malonūs. Tokios pažintys vertė mane dar labiau pamilti Vokietiją ir Vakarus.

Esu atvira naujai patirčiai

Audronė Tamulienė, Siauliai
Esu atvira naujai patirčiai saulėtą rugsėjo pradžios vidurdienį! Atvežė šnekus, įdomus, platų akiratį ir suvokimą beturįs siras, gyvenantis jau keliolika metų Vokietijoje ir ką tik iškeitęs pašto siuntų išvežiotojo darbą į taksisto. Gyvas pokalbis išstūmė bet kokį jaudulį.
Pasitinka močiutės dukra, išeinam į sodelį, sveikinuos ir užklausiu močiutės, kuo vardu. Atsako pavarde, su „Frau“ priešaky, bet, dukros paraginta, pasisako ir vardą. Važiuojam pietų į mažą jaukią kavinukę, beveik ant senojo, akmenimis grįsto tilto per upę. Sėdime lauke, tad akys vis apglosto senuosius fachverkinius namus, o jų šiame miestelyje išsaugota ir restauruota virš 400.

Gražiausia ką mes galime duoti vieni kitiems yra būtent pagalba

Janina Cubiera, Jonava
Visiems slaugytojams jų kasdieniniame darbe tenka be galo didelė atsakomybė, nes būtent jie yra arčiausiai tų, kuriems pagalba yra tiesiog būtina. Už tai mes dėkojame slaugomų asmenų ir jų šeimos narių vardu. Jūs esate tie, kurie atlieka labai svarbų darbą, įneša džiaugsmo ir gyvenimo kokybės į slaugomų asmenų gyvenimą!
Ponia Janina Cubiera taip pat yra tas angelas, kuris jau daugelį metų rūpinasi slaugytinais žmonėmis Vokietijoje. Ji mano, kad gražiausia ką mes galime duoti vieni kitiems yra būtent pagalba. Štai kokia patirtimi dalijasi ponia Janina.