Pasąmonė yra nuostabus dalykas…

Rima Blaziene, Linkmenys

Prieš keletą metų, dirbdama širdžiai mielą ir gerai apmokamą darbą, sutikau pažįstamą moterį, kuri jau kuris laikas dirbo Vokietijoje slauge ir buvo grįžusi atostogų. Ji man draugiškai patarė: „važiuok ir tu užsidirbti kol jauna. Tikrai galima pasigerinti gyvenimo sąlygas...“. Tuo metu tik nusijuokiau, - ko gi man važiuoti, kas jau kas, o aš tai niekada iš Lietuvos kojos nekelsiu. (Kaip supratote, tuo metu danguje kažkas jau juokėsi). Tuomet man dar užstrigo mano pažįstamos žodžiai: ,,jei jau važiuosi, tai tik per Hausengel firmą, tik per ją.“ Tuo ir baigėsi mūsų pokalbis. Prabėgo keletas metų. Dėl šeimyninių priežasčių, metusi mielą darbą, rinkausi firmą per kurią išvažiuoti į Vokietiją. Štai tada ir nubudo mano pasąmonė. Hausengel, tik ši įmonė! Tokia buvo mano istorijos pradžia.

Skambutis į firmą, malonus pokalbis, suteikiantis vilties, netgi nelabai žinant kalbą. Tuomet teko  užpildyti anketą ir beliko laukti. Laukti teko ilgai, bet negaliu nieko kaltinti, nes mano  vokiečių kalbos žinios buvo labai minimalios. Aišku, tuo metu intensyviai mokiausi savarankiškai. Po poros mėnesių laukimo gavau vieną po kito tris pasiūlymus. Dvi šeimos manęs atsisakė dėl silpnos kalbos, o trečiai skubiai reikėjo vairuojančio žmogaus, nebe taip svarbu buvo ir kalbos lygis.

Pirmiausia visos naujokės apgyvendinamos Heskeme (Vokietija), bendrovės  svečių namuose. Čia sutvarkomi visi dokumentai, pasirašomos sutartys. Labiausiai bijojau, kad nesuprasiu kas man sakoma, bus gėda, kad nemoku kalbos, bet bijota veltui. Ir čia padeda Hausengel Lietuva biuro darbuotojos.
Ir štai pirmas vakaras svetur. Svečių namuose daug kolegių lenkių, jos visos draugiškos, kaip vienas kumštis. Kadangi nekalbu lenkiškai, negaliu palaikyti pokalbio vokiškai, lieku viena. Labai liūdna. Stebiu moteris ir matau, kad dauguma jau ne pirmą sykį, viską žino, jaučiasi kaip namuose.

Ryte firmos vairuotojai visas moteris išvežioja į šeimas. Darbas bendrovėje tikrai gerai organizuotas. Pradėjus dirbti,  po keleto dienų, Hausengel Lietuva darbuotojos skambina ir domisi ar viskas tvarkoje. Jeigu kažkas labai netinka, yra galimybė pakeisti šeimą. Ir tai ne mitas. Tikrai pažįstu pora moterų, kurioms išreiškus pageidavimą, buvo perkeltos į kitas šeimas.
Saugumas, kurį teikia darbas per šią agentūrą jaučiamas visur. Apie tai, kad gali būti neišmokėtas atlyginimas, kaip kad kartais pasitaiko dirbant nelegaliai, nėra net kalbos. Didelis privalumas yra ir išlaidų kompensacijos galimybė lankant kalbos kursus bei  galimybė nemokamai gauti slaugos kursų sertifikatą. Moterims dar tik planuojančioms išvykti, o ypatingai dirbančioms nelegaliai, tikrai rekomenduoju šią firmą, nors darbą su individualios veiklos pažymėjimu dėl nesikaupiančio darbo stažo kai kas laiko ne visai priimtinu variantu.

Tikrai džiaugiuosi, kad darbą užsienyje pradėjau šioje firmoje. Labai gera, kai kažkas tavimi rūpinasi, bet  kada gali kreiptis patarimo. Pirmą kartą išvažiuojant, prisiklausius įvairių istorijų, būna baisu, kad būsi apgautas. Hausengel Lietuva biuro moterims linkiu daug laimės, kantrybės ir ištvermės sunkiame darbe su įvairiais žmonėmis. Juk kiekvienas mes patys sau atrodome geriausi, sąžiningiausi, darbščiausi, deja, ne visada tai būna tiesa.
Kolegėms palinkėsiu daug sveikatos, draugiškumo, tarpusavio supratimo, mažiau apkalbų, melo. Ir kaip bebūtų keista, linkiu atjautos ir supratimo kitam, kitokiam, sergančiam žmogui. Gerbkim žmones, kuriems dirbame. Dievo palaimos mums visiems!

Padėti ir būti reikalinga

Neringa Žvedrytė, Panevėžys
Ponia Neringa Žvedrytė iš Panevėžio per įmonę Hausengel dirba nuo 2018 metų. Nuo 2002 metų Neringa gyveno, mokėsi bei dirbo Maljorkoje. 2018 metais Maljorkos sostinėje Palmoje ji ir įgijo slaugytojos padėjėjos specialybę, o netrukus po to pradėjo dirbti Vokietijoje. Palikti „rojumi“ vadintą Maljorką jauna moteris apsisprendė dėl savo garbaus amžiaus mamytės, kurią galėdavo aplankyti gana retai. Būtent lankstus darbo grafikas, dirbant per Hausengel agentūrą, suteikė puikią progą dažniau aplankyti mamą bei praleisti daugiau laiko kartu.

Nejauki tyla

Laura Bihari, Vengrija
2010 metų rugpjūtis Vengrijoje buvo labai karštas, kartais temperatūra kilo net iki 38 laipsnių. Tačiau man tai buvo nebesvarbu, nes po dviejų įtemptų mėnesių pagaliau gavau užsakymą per Hausengel. Buvau nepaprastai laiminga, kad dirbsiu užsienyje. Neturėjau absoliučiai jokios patirties, ruošiausi su mikroautobusiuku važiuoti į Vokietiją. Keliavome naktį, net nebuvau apie tai susimasčiusi, kad po vengriško karščio reikėtų pasiimti kažką šilčiau apsirengti. 22 laipsnių šiluma Vokietijoje mane šiek tiek nustebino.

Staigmena sode

Marzena Schulz, Lenkija
Dar būdama vaikas apie Vokietiją buvau labai geros nuomonės. Pažįstami gaudavo siuntinius iš Vakarų. Tokių siuntinių ir aš labai troškau, bet teko apgailestauti, kad neturiu giminių užsienyje, kurie galėtų ir man atsiųsti tokių dovanų. Suaugusi daugelį metų dirbau padavėja. Savo darbe tekdavo sutikti nemažai vokiečių, kurie paprastai būdavo labai malonūs. Tokios pažintys vertė mane dar labiau pamilti Vokietiją ir Vakarus.