Pasąmonė yra nuostabus dalykas…

Rima Blaziene, Linkmenys

Prieš keletą metų, dirbdama širdžiai mielą ir gerai apmokamą darbą, sutikau pažįstamą moterį, kuri jau kuris laikas dirbo Vokietijoje slauge ir buvo grįžusi atostogų. Ji man draugiškai patarė: „važiuok ir tu užsidirbti kol jauna. Tikrai galima pasigerinti gyvenimo sąlygas...“. Tuo metu tik nusijuokiau, - ko gi man važiuoti, kas jau kas, o aš tai niekada iš Lietuvos kojos nekelsiu. (Kaip supratote, tuo metu danguje kažkas jau juokėsi). Tuomet man dar užstrigo mano pažįstamos žodžiai: ,,jei jau važiuosi, tai tik per Hausengel firmą, tik per ją.“ Tuo ir baigėsi mūsų pokalbis. Prabėgo keletas metų. Dėl šeimyninių priežasčių, metusi mielą darbą, rinkausi firmą per kurią išvažiuoti į Vokietiją. Štai tada ir nubudo mano pasąmonė. Hausengel, tik ši įmonė! Tokia buvo mano istorijos pradžia.

Skambutis į firmą, malonus pokalbis, suteikiantis vilties, netgi nelabai žinant kalbą. Tuomet teko  užpildyti anketą ir beliko laukti. Laukti teko ilgai, bet negaliu nieko kaltinti, nes mano  vokiečių kalbos žinios buvo labai minimalios. Aišku, tuo metu intensyviai mokiausi savarankiškai. Po poros mėnesių laukimo gavau vieną po kito tris pasiūlymus. Dvi šeimos manęs atsisakė dėl silpnos kalbos, o trečiai skubiai reikėjo vairuojančio žmogaus, nebe taip svarbu buvo ir kalbos lygis.

Pirmiausia visos naujokės apgyvendinamos Heskeme (Vokietija), bendrovės  svečių namuose. Čia sutvarkomi visi dokumentai, pasirašomos sutartys. Labiausiai bijojau, kad nesuprasiu kas man sakoma, bus gėda, kad nemoku kalbos, bet bijota veltui. Ir čia padeda Hausengel Lietuva biuro darbuotojos.
Ir štai pirmas vakaras svetur. Svečių namuose daug kolegių lenkių, jos visos draugiškos, kaip vienas kumštis. Kadangi nekalbu lenkiškai, negaliu palaikyti pokalbio vokiškai, lieku viena. Labai liūdna. Stebiu moteris ir matau, kad dauguma jau ne pirmą sykį, viską žino, jaučiasi kaip namuose.

Ryte firmos vairuotojai visas moteris išvežioja į šeimas. Darbas bendrovėje tikrai gerai organizuotas. Pradėjus dirbti,  po keleto dienų, Hausengel Lietuva darbuotojos skambina ir domisi ar viskas tvarkoje. Jeigu kažkas labai netinka, yra galimybė pakeisti šeimą. Ir tai ne mitas. Tikrai pažįstu pora moterų, kurioms išreiškus pageidavimą, buvo perkeltos į kitas šeimas.
Saugumas, kurį teikia darbas per šią agentūrą jaučiamas visur. Apie tai, kad gali būti neišmokėtas atlyginimas, kaip kad kartais pasitaiko dirbant nelegaliai, nėra net kalbos. Didelis privalumas yra ir išlaidų kompensacijos galimybė lankant kalbos kursus bei  galimybė nemokamai gauti slaugos kursų sertifikatą. Moterims dar tik planuojančioms išvykti, o ypatingai dirbančioms nelegaliai, tikrai rekomenduoju šią firmą, nors darbą su individualios veiklos pažymėjimu dėl nesikaupiančio darbo stažo kai kas laiko ne visai priimtinu variantu.

Tikrai džiaugiuosi, kad darbą užsienyje pradėjau šioje firmoje. Labai gera, kai kažkas tavimi rūpinasi, bet  kada gali kreiptis patarimo. Pirmą kartą išvažiuojant, prisiklausius įvairių istorijų, būna baisu, kad būsi apgautas. Hausengel Lietuva biuro moterims linkiu daug laimės, kantrybės ir ištvermės sunkiame darbe su įvairiais žmonėmis. Juk kiekvienas mes patys sau atrodome geriausi, sąžiningiausi, darbščiausi, deja, ne visada tai būna tiesa.
Kolegėms palinkėsiu daug sveikatos, draugiškumo, tarpusavio supratimo, mažiau apkalbų, melo. Ir kaip bebūtų keista, linkiu atjautos ir supratimo kitam, kitokiam, sergančiam žmogui. Gerbkim žmones, kuriems dirbame. Dievo palaimos mums visiems!

Šis darbas man prie širdies

Aušrinė Giedrimienė, Silute
Ponios Aušrinės Giedrimienės iš Šilutės pažintis su Vokietija prasidėjo prieš 17 metų. Keletą metų teko padirbėti vaikų aukle, kol pramoko vokiečių kalbos. Toliau sekė bandymas dirbti slaugytoja. Ši veikla poniai Aušrinei tikrai patiko, bet sukurta šeima ir gimę trys vaikai pakoregavo ateities planus. „Visgi šeimai pritarus nuo 2016 metų vėl bandau savo jėgas slaugoje. Tik šiuo metu susiradau įmonę "Hausengel", kuria dar neteko nusivilti.

Tinkamos agentūros ar įmonės pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis pradedant darbo paiešką kitoje šalyje

Ausrine Staugaitiene, Linksmakalnis
"Darbų praradimas ar mažas uždarbis vis dažniau mus priverčia ieškoti darbo kitose Europos Sąjungos šalyse. Vieni bando išvykti į užsienį patys, kiti kreipiasi pagalbos į įdarbinimo agentūras ar įmones. Tinkamos agentūros ar įmonės pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis pradedant darbo paiešką kitoje šalyje. Ypač šiuo metu, kai klesti daugybė įvairiausių įdarbinimo agentūrų, kurios reikalauja nemenkų mokesčių už suteiktas paslaugas ar tarpininkavimą, ir kurių suteikta informacija dažniausiai nesutampa ir neatitinka tikrovės."

Hausengel - firma, kuri laikosi duoto žodžio

Genovaite Armalyte, Kaunas
„Labai džiaugiuosi, kad atradau rimtą, patikimą firmą, kurioje dirba labai malonūs, rūpestingi ir atsakingi darbuotojai. Esu bendrosios praktikos slaugytoja, turinti 40 metų patirtį medicinoje ir bendravime su ligoniais problemų neiškildavo. Mano atveju problema buvo vokiečių kalboje, bet dėka "Hausengel" komandos darbuotojų rūpestingumo šią problemą pavyko išspręsti ir pagerinti darbo kokybę.”