Pasąmonė yra nuostabus dalykas…

Rima Blaziene, Linkmenys

Prieš keletą metų, dirbdama širdžiai mielą ir gerai apmokamą darbą, sutikau pažįstamą moterį, kuri jau kuris laikas dirbo Vokietijoje slauge ir buvo grįžusi atostogų. Ji man draugiškai patarė: „važiuok ir tu užsidirbti kol jauna. Tikrai galima pasigerinti gyvenimo sąlygas...“. Tuo metu tik nusijuokiau, - ko gi man važiuoti, kas jau kas, o aš tai niekada iš Lietuvos kojos nekelsiu. (Kaip supratote, tuo metu danguje kažkas jau juokėsi). Tuomet man dar užstrigo mano pažįstamos žodžiai: ,,jei jau važiuosi, tai tik per Hausengel firmą, tik per ją.“ Tuo ir baigėsi mūsų pokalbis. Prabėgo keletas metų. Dėl šeimyninių priežasčių, metusi mielą darbą, rinkausi firmą per kurią išvažiuoti į Vokietiją. Štai tada ir nubudo mano pasąmonė. Hausengel, tik ši įmonė! Tokia buvo mano istorijos pradžia.

Skambutis į firmą, malonus pokalbis, suteikiantis vilties, netgi nelabai žinant kalbą. Tuomet teko  užpildyti anketą ir beliko laukti. Laukti teko ilgai, bet negaliu nieko kaltinti, nes mano  vokiečių kalbos žinios buvo labai minimalios. Aišku, tuo metu intensyviai mokiausi savarankiškai. Po poros mėnesių laukimo gavau vieną po kito tris pasiūlymus. Dvi šeimos manęs atsisakė dėl silpnos kalbos, o trečiai skubiai reikėjo vairuojančio žmogaus, nebe taip svarbu buvo ir kalbos lygis.

Pirmiausia visos naujokės apgyvendinamos Heskeme (Vokietija), bendrovės  svečių namuose. Čia sutvarkomi visi dokumentai, pasirašomos sutartys. Labiausiai bijojau, kad nesuprasiu kas man sakoma, bus gėda, kad nemoku kalbos, bet bijota veltui. Ir čia padeda Hausengel Lietuva biuro darbuotojos.
Ir štai pirmas vakaras svetur. Svečių namuose daug kolegių lenkių, jos visos draugiškos, kaip vienas kumštis. Kadangi nekalbu lenkiškai, negaliu palaikyti pokalbio vokiškai, lieku viena. Labai liūdna. Stebiu moteris ir matau, kad dauguma jau ne pirmą sykį, viską žino, jaučiasi kaip namuose.

Ryte firmos vairuotojai visas moteris išvežioja į šeimas. Darbas bendrovėje tikrai gerai organizuotas. Pradėjus dirbti,  po keleto dienų, Hausengel Lietuva darbuotojos skambina ir domisi ar viskas tvarkoje. Jeigu kažkas labai netinka, yra galimybė pakeisti šeimą. Ir tai ne mitas. Tikrai pažįstu pora moterų, kurioms išreiškus pageidavimą, buvo perkeltos į kitas šeimas.
Saugumas, kurį teikia darbas per šią agentūrą jaučiamas visur. Apie tai, kad gali būti neišmokėtas atlyginimas, kaip kad kartais pasitaiko dirbant nelegaliai, nėra net kalbos. Didelis privalumas yra ir išlaidų kompensacijos galimybė lankant kalbos kursus bei  galimybė nemokamai gauti slaugos kursų sertifikatą. Moterims dar tik planuojančioms išvykti, o ypatingai dirbančioms nelegaliai, tikrai rekomenduoju šią firmą, nors darbą su individualios veiklos pažymėjimu dėl nesikaupiančio darbo stažo kai kas laiko ne visai priimtinu variantu.

Tikrai džiaugiuosi, kad darbą užsienyje pradėjau šioje firmoje. Labai gera, kai kažkas tavimi rūpinasi, bet  kada gali kreiptis patarimo. Pirmą kartą išvažiuojant, prisiklausius įvairių istorijų, būna baisu, kad būsi apgautas. Hausengel Lietuva biuro moterims linkiu daug laimės, kantrybės ir ištvermės sunkiame darbe su įvairiais žmonėmis. Juk kiekvienas mes patys sau atrodome geriausi, sąžiningiausi, darbščiausi, deja, ne visada tai būna tiesa.
Kolegėms palinkėsiu daug sveikatos, draugiškumo, tarpusavio supratimo, mažiau apkalbų, melo. Ir kaip bebūtų keista, linkiu atjautos ir supratimo kitam, kitokiam, sergančiam žmogui. Gerbkim žmones, kuriems dirbame. Dievo palaimos mums visiems!

Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats

Valdemara Paulaviciene, Kaunas
Kaunietė ponia Valdemara Paulavičienė slaugos srityje Vokietijoje dirba jau daugiau nei 12 metų, o per įmonę Hausengel - nuo 2020 metų. Slaugytojos darbo nusprendė imtis po to, kai neteko vaikų darželio auklėtojos darbo. Kadangi tuo metu šeimoje augo vaikai, reikėjo ieškoti kitų galimybių aprūpinti šeimą. Be vokiečių kalbos žinių pradžia svetimoje šalyje buvo labai sunki. Per ilgametę darbo patirtį ponia Valdemara suprato keletą esminių dalykų ir vadovaujasi principais, kurie yra slaugytojo darbo pagrindas: „šiame darbe be didelės kantrybės, lankstumo ir profesinės kompetencijos labai svarbu išsaugoti pagarbą senoliams, kad ir kas be nutiktų. Įvairūs negalavimai, sunkios ligos ir metų našta lydi tokių žmonių kasdienybę, o slaugytojos tikslas būtent ir yra padėti oriai sutikti senatvę ir per ją lydėti.“ Todėl slaugytoja stengiasi vadovautis posakiu „Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats, nes niekas nežino, kas kiekvieno mūsų laukia ateityje“.

Kai išnyksta riba tarp „svetimo“ ir „savo“

Birutė Žilinskienė, Kaunas
Penktus metus per įmonę Hausengel dirbanti kaunietė ponia Birutė Žilinskienė yra įgijusi kosmetologės specialybę, tačiau taip jau susiklostė gyvenime, kad nugalėjo vidinis noras padėti senyviems žmonėms. Prieš pasirinkdama šią įmonę, moteris dešimt metų važinėjo į Vokietiją slaugyti senolių, įregistravusi individualią veiklą Lietuvoje. Pasak jos, privačiame sektoriuje kildavo daug neaiškumų dėl situacijos šeimoje, kuri ne visada atitikdavo iš anksto nupasakotąją, o už darbo vietą (niekam ne paslaptis) reikėdavo susimokėti. Darbo paieškos pareikalaudavo daug laiko ir kantrybės. Galiausiai viena pažįstama pasiūlė su ja keistis vienoje šeimoje, ir Birutė Žilinskienė nusprendė pabandyti laimę per agentūrą. Taip ji 2018 metais atrado Hausengel, kurią laiko patikima tarpininke ir bendradarbiauja su ja iki šiol. Ponia Birutė pasidžiaugia, kad su biuro konsultantėmis visada randa bendrą kalbą, čia atsižvelgiama į slaugytojos lūkesčius, o esant problemoms, ieškoma jų sprendimo būdų.

„Hausengel“ dirba žmonėms

Rinalda Navickienė, Jurbarkas
„Slauga yra toks darbas, kuris, mano nuomone, skatina nuolat tobulėti, daug bendrauti, domėtis naujovėmis, ypač tobulinti savyje tokias savybes, kaip nuoširdumas, sąžiningumas, empatija, supratimas ir dar daugybė kitų savybių. Mane ypač džiugina, kai mano patarimas padeda žmogui jo kasdienybėje, kai nuoširdžiai dėkoja slaugomo žmogaus artimieji, o demencija serganti močiutė klausinėja apie viską ir pasitiki tavimi...“. Taip pasakojimą apie savo kelią slaugos srityje pradeda ponia Rinalda Navickienė iš Jurbarko, kurią su įmone Hausengel nuostabus bendradarbiavimas sieja jau nuo 2018 metų.