<
Schliessen
Schliessen

Tinkamos agentūros ar įmonės pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis pradedant darbo paiešką kitoje šalyje

Ausrine Staugaitiene, Linksmakalnis

Aš taip pat buvau priversta domėtis darbu Europoje. Pasirinkau Vokietiją, nes turėjau šios kalbos pagrindus ir šiek tiek patirties ligonių slaugyme ir priežiūroje. Gavau informacijos apie keletą įmonių, kurios mielai tarpininkauja ir suteikia pagalbą darbo paieškoje, bet už tam tikrą mokestį. Aš pasirinkau būtent „Hausengel“ įmonę, nes ši vienintelė įmonė nereikalavo jokio mokesčio už suteiktas paslaugas. Malonus darbuotojų bendravimas ir tolerancija nepaliko jokių abejonių, jog pasirinkau tinkamą „pagalbos ranką“. Gavau visą man rūpimą informaciją ir atsakymus į mano pateiktus klausimus. Operatyvi pagalba mane stebino, aš labai greitai sulaukiau pasiūlymų dirbti, netgi turėjau galimybę rinktis man priimtinesnį variantą. Nuo tada, kai mano anketa buvo užregistruota šioje įmonėje, aš pajutau nuoširdų rūpestį manimi. Jau keletas mėnesių sėkmingai bendradarbiauju su „Hausengel“ įmonės darbuotojais ir sėkmingai dirbu Vokietijoje. Esu ne viena, nebeliko baimės jausmo, nes visada man pasiruošę padėti „Hausengel“ „angelai“.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad kaip savarankiškai dirbanti slaugytoja, labiausiai vertinu tai, kad galiu planuoti savo gyvenimą bei laiką t.y. pati sprendžiu kada dirbti, o kada ilsėtis.

Elvyra Pruskiene
Esu Elvyra Pruskienė. Slaugytojos kelią pasirinkau palyginus neseniai. Tiesa, patirties šioje srityje jau turėjau, nes 8 metus teko slaugyti savo mamą. Mano mama sunkiai vaikščiojo, turėjo širdies problemų. Apskaitos-vadybos darbą ofise teko palikti dėl etatų mažinimo po pirmojo karantino. Tad dviejų klasės draugių, jau dirbančių per firmą Hausengel, paraginta iškart ir kreipiausi į šią agentūrą. Reikia pripažinti, kad darbo pradžia Vokietijoje buvo sunki, nes mokykloje mokiausi anglų kalbos. O vokiečių kalbos pradmenis įgijau dviejų mėnesių kursuose firmos rekomenduotoje kalbų mokykloje GLORIA LINGUA.

Svarbiausia domėtis problemų sprendimo būdais, nuolat tobulėti ir gerbti senatvę

Anželika Rožkovskaja
Būtent tokiais žodžiais pasakojimą apie savo kaip slaugytojos darbą pradeda ponia Anželika Rožkovskaja, kuri slaugos srityje dirba nuo 2015 metų pradžios, o su HAUSENGEL bendradarbiauja jau dvejus metus. Ponios Anželikos darbo geografija gana plati - 4 metus dirbo privačiai prie Štutgarto, vėliau prie Kylio, Kiolno bei slaugė senolius Bavarijoje. Šiuo metu moteris slaugo savo pačios mamą, o čia itin praverčia Vokietijoje įgyta patirtis, apie kurią ji mielai sutiko pasidalinti.

Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats

Valdemara Paulaviciene, Kaunas
Kaunietė ponia Valdemara Paulavičienė slaugos srityje Vokietijoje dirba jau daugiau nei 12 metų, o per įmonę Hausengel - nuo 2020 metų. Slaugytojos darbo nusprendė imtis po to, kai neteko vaikų darželio auklėtojos darbo. Kadangi tuo metu šeimoje augo vaikai, reikėjo ieškoti kitų galimybių aprūpinti šeimą. Be vokiečių kalbos žinių pradžia svetimoje šalyje buvo labai sunki. Per ilgametę darbo patirtį ponia Valdemara suprato keletą esminių dalykų ir vadovaujasi principais, kurie yra slaugytojo darbo pagrindas: „šiame darbe be didelės kantrybės, lankstumo ir profesinės kompetencijos labai svarbu išsaugoti pagarbą senoliams, kad ir kas be nutiktų. Įvairūs negalavimai, sunkios ligos ir metų našta lydi tokių žmonių kasdienybę, o slaugytojos tikslas būtent ir yra padėti oriai sutikti senatvę ir per ją lydėti.“ Todėl slaugytoja stengiasi vadovautis posakiu „Nedaryk kitam to, ko nenorėtum patirti pats, nes niekas nežino, kas kiekvieno mūsų laukia ateityje“.